Celebrities Gossip Showbiz

Telashe në parajsë/Sam Asghari paraqet kërkesën për divorc nga Britney Spears!

Britney Spears dhe Sam Asghari po ndahen zyrtarisht, pasi ky i fundit paraqiti kërkesën për divorc nga ylli i popit të mërkurën vetëm disa orë pasi u publikua lajmi për ndarjen e tyre, raportojnë disa media ndërkombëtare. Sipas TMZ, Asghari përmendi “dallimet e papajtueshme” dhe kërkon gjithashtu që ylli të paguajë mbështetjen bashkëshortore dhe tarifat e avokatëve të tij.

Sam renditi datën e ndarjes së tyre si 28 korrik. Avokati i Asghari, Neal Hersh, la të kuptohej gjithashtu se ai mund të kundërshtonte kontratën para martesore të tyre pasi thuhet se dokumentet e gjykatës lexonin:

Ai ende duhet të përcaktojë natyrën dhe shtrirjen e plotë të aseteve dhe detyrimeve pronësore të veçanta të secilës palë. Ka zëra të ndryshëm të aseteve dhe borxheve të komunitetit, natyra dhe shtrirja e plotë e të cilave janë të panjohura për Sam në këtë kohë.

Motivet e supozuara të Hersh vijnë menjëherë pasi një burim i tha Page Six se Asghari dyshohet se dëshiron të rinegociojë kontratë para martesore të tyre në mënyrë që të ruajë sekretet e saj. Burimi tha se Sam “kërcënon të dalë publikisht me informacione jashtëzakonisht të sikletshme për Britney-n nëse nuk paguhet”.

Thashethemet se Asghari, 29 vjeç, dhe Spears, 41 vjeç, ishin në krizë martesore kanë qarkulluar për një kohë mes raporteve se të dy jetonin të ndarë për një kohë të gjatë. Shumë njerëz të afërt me çiftin i thanë mediave se një përleshje thuhet se shpërtheu pasi Asghari u përball me Spears në lidhje me një thashetheme që pretendonte se këngëtarja e kishte qenë jobesnike ndaj tij.