Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Music Showbiz

The Weeknd dhe Ariana Grande elektrizojnë skenën me performancën e tyre për ‘iHeart Radio’

Ishte një mbrëmje e paharrueshme ajo e ndarjes së ceremoninsë së çmimeve të ‘iHeart Radio’ dhe një ndër perfomancat më të komentuara ishte ajo e The Weeknd dhe Ariana Granda me ‘Save Your Tears’ një remiks i këngës së artistit kanadez që vjen këtë herë me zërin e ëmbël të Ariana Grande.

Përreth 7 minutash ata interpretuan në skenën e madhe këtë hit muzikor ndërkohë që vokalet e tyre u përshtatën në mënyrë përfekte duke bërë që publiku të shtangte në vend. Një pjesë e kësaj performance menjëherë u bë virale duke u shpërndarë kudo në rrjetet sociale. Publiku e ka cilësuar këtë performancë si një ndër më të arrirat në historinë e muzikës.

Pak javë pas këtij remiksi kjo ishte hera e parë që dyshja e artistëve e interpretojnë atë live në një skenë kaq të madhe madje hera e parë që bëhen bashkë pas pandemisë me një publik kaq energjik. Kujtojmë se Ariana Grande pak ditë më parë u martua përmes një ceremonie private me partnerin e saj Dalton Gomez. Fotot e martesës së tyre thyen rrjetin nga pëlqimet dhe komentet.