Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Gossip Sport

Tifozi futet mes lojtarëve të Italisë, Marco Verratti bën veprimin e papritur…

Italia është finalistja e parë e kampionatit europian. ‘Të kaltrit’ e drejtuar nga Roberto Mancini kanë eliminuar me penallti në gjysmëfinalen e Londrës Spanjën, pasi 120 minutat duke përfshirë edhe shtesën u mbyllën me rezultatin 1-1.

Gjatë festimeve, një tifoz u bashkua me skuadrën e Italisë pas ndeshjes në Wembley, por u largua nga Marco Verratti para se të mbërrinin zyrtarët e stadiumit. Ishte një natë magjike në Wembley, ku Azzurrët mposhtën Spanjën dhe festa e lojtarëve ishte çmendur. Padyshim që e meritonin t’a festonin në këtë mënyrë.

Lojtari i Chelsea-t, Jorginho shënoi me sukses penalltinë e fundit, pasi Gigio Donnarumma kishte ndaluar goditjen e Alvaro Moratas, duke bërë që festimet të fillonin. Ishte një moment i vështirë pasi një tifoz i cili hyri në fushë nga tribunat e Wembley-t u bashkua me Azzurrët për festimet e tyre pas ndeshjes.

Djaloshi filloi të festonte me Marco Verrattin i cili u step paksa kur e pa atë në mesin e tyre. Ylli i PSG-së reagoi duke e larguar tifozin përpara se të vinte një zyrtar i stadiumit. Në foton e postuar nga Alessandro Florenzi në Twitter, shihet qartazi edhe tifozi i cili i është bashkuar ekipit për të festuar fitoren.

Rikujtojmë, se Anglia dhe Danimarka përballen sot në mbrëmje në gjysmëfinale të Kampionatit Europian në futboll. Danimarka ka rezultuar deri tani surpriza më e bukur e “Euro 2020”.