Celebrities Gossip Showbiz

Tim Allen iu përgjigjet akuzave të Pamela Anderson në dokumentarin e saj!

Tim Allen po flet pasi Pamela Anderson bëri një akuzë serioze për të në kujtimet e saj, “Love, Pamela”. Sigurisht, të dy punuan së bashku në shfaqjen televizive “Home Improvement”, me Anderson që u shfaq në dy sezonet e para si Lisa (aka Lisa the Tool Girl), përpara se të bënte një paraqitje si mysafir në sezonin 6. Sa për Allen, ai u shfaq në të gjitha sezonet e shfaqjes si Tim Taylor deri sa përfundoi në vitin 1999. Anderson kërkoi kohë për t’u shfaqur në serial në mënyrë që të ndiqte gjëra më të mëdha dhe më të mira, megjithatë, duke u fokusuar në atë që do të bëhej roli i saj më i njohur, duke luajtur Casey Jean Parker në filmin “Baywatch”. Sipas Looper, Anderson thjesht nuk kishte kohë për t’iu kushtuar të dy projekteve dhe vendosi të ndërronte shtëpitë e rinovimit dhe përshëndetjet në plazhet me diell.

Por largimi i saj erdhi gjithashtu pasi Anderson dyshohet se pati një takim të pakëndshëm me yllin në ditët e para të shfaqjes. Në një fragment nga libri i ndarë nga “Variety”, Anderson akuzoi Allen se dyshohet se e ka eksituar atë gjatë një momenti të padëshiruar gjatë ditës së tyre të parë të xhirimeve në vitin 1992. Anderson tha:

 Unë dola nga dhoma ime e zhveshjes dhe Tim ishte në korridor me peshqirin e tij, e hapi atë dhe ai ishte krejtësisht i zhveshur poshtë. Ai tha se ishte e drejtë, sepse më kishte parë të zhveshur. Tani jemi të barabartë. Unë qesha në mënyrë të sikletshme.

Mendohet se komenti ka të ngjarë t’i referohet Andersonit duke pozuar nudo për revistën “Playboy”. Por Allen ka diçka për të thënë në lidhje me këto pretendime. Tim Allen pretendoi se versioni i ngjarjeve të Pamela Anderson ‘nuk ka ndodhur kurrë’. Tim Allen ka mohuar kategorikisht akuzat e Pamela Anderson, duke i thënë “Variety” se ajo që Anderson pretendonte se kishte ndodhur në “Love, Pamela”, ishte, sipas kujtimeve të tij, një trillim i pastër. Ai u përgjigj:

Jo, nuk ka ndodhur kurrë. Unë kurrë nuk do ta bëja një gjë të tillë.

Kjo duket të jetë hera e parë që Anderson ka folur publikisht për incidentin e supozuar, megjithëse të dy dukej se qëndruan miq edhe pasi Anderson u largua nga “Home Improvement”. Disa foto të shpërndara nga Zimbio ndanë dyshe së bashku në Teen Choice Awards në vitin 2002, ku dyshja ishin të dy prezantues në këtë event.