Celebrities Film & Tv Music

10 performancat më të mira në “MTV Video Music Awards 2022”!

Së fundmi është zhvilluar një nga ngjarjet më të mëdha në industrinë e muzikës, MTV Video Music Awards 2022. Nicki Minaj, Jack Harlow dhe LL Cool J prezantuan shfaqjen në Qendrën Prudential në Newark, New Jersey të dielën, më 28 gusht. Taylor SWift, Lil Nas X, Jack Harlow dhe Harry Styles ishin ata që triumfuan. Përveç listës së plotë të fituesve ne ju sjellim edhe 10 performancat më të mira të artistëve të njohur me famë botërore:

BLACKPINK – “Pink Venom” 

Nicki Minaj – “Super Freaky Girl”

Bad Bunny  – “Titi Me Pregunto”

Anitta – “Envolver”

Jack Harlow feat. Fergie – “First Class”

Måneskin – “Supermodel”

Lizzo – “About Damn Time” / “2 Be Loved (Am I Ready)” 

Dove Cameron – “Boyfriend” / “Breakfast” 

J Balvin feat. Ryan Castro – “Nivel De Perreo”

Kane Brown – “Be Like That”