Celebrities Film & Tv Showbiz

Aktori i njohur Ben Affleck sulmon platformën Netflix!

Pasi njoftoi së fundmi se bashkëpunimi i tij i fundit me Matt Damon do të ishte një kompani produksioni që premton të vendosë në plan të parë krijuesit, Ben Affleck ka ndarë më shumë nga mendimet e tij për gjendjen aktuale të filmave dhe të kinemasë. Duke dalë në skenë në Samitin e DealBook të New York Times (nëpërmjet Variety) për të promovuar Artists Equity, ylli i “Gone Girl” vuri në shënjestër Netflix.

Unë nuk shoh asnjë dallim mes bisnesit dhe cilësisë. Ju pyesni CEO-n Reed Hastings, ‘Hej, ne shkuam për sasinë për të krijuar një gjurmë’ Unë do të kisha thënë, ‘Si mund të bëni 50 filma të mirë në vit?’ Si është e mundur kjo? Nuk ka asnjë komision mjaft të madh. Ju thjesht nuk mund ta bëni atë. Është një gjë që kërkon vëmendje, përkushtim, punë dhe i reziston llojit të procesit të linjës së montimit.

Affleck ende vuri në dukje respektin e tij për kreun e filmave origjinalë të Netflix, Scott Stuber, dhe ai më parë luajti në thrillerin aksion në vitin 2019, “Triple Frontier”. Ai gjithashtu ofroi disa mendime për yjet e filmit modern, megjithëse si Batman, ai nuk e solli Marvel në të.

Në Netflix, filmat më të mëdhenj janë Krishtlindjet, ose këto lloj yjesh të hershëm. Ata kishin një nivel ndërgjegjësimi atëherë që është shumë më i madh se sa personi juaj në një shfaqje televizive tani, sepse ka shumë për të parë. Ka shumë investime që janë bërë për shumë njerëz të moshës sime, rreth asaj moshe. Gruaja ime, e cila është 53 vjeç, gruaja më e famshme, e admiruar, spektakolare në botë, nuk kishte yje 53-vjeçare në vitet 1940 dhe 1950. Kjo ishte ajo. Dhe në të vërtetë nuk kishte [as] për burrat. Paul Newman ishte disi i vjetër në moshën 37-vjeçare. Ju lexuat për Newman-in në moshën 37, 38 vjeç dhe ata thanë: ‘Epo, ndërsa kaloni në perëndimin e diellit të jetës tuaj, Paul, pas Ferrit të tmerrshëm…’ Dhe tani njerëzit janë shumë më të njohur me këtë grup njerëzish. Ata e kanë ruajtur njohjen e emrit në një treg që është kaq i përhapur, ku është gjithnjë e më e vlefshme të jesh në gjendje të tërheqësh syrin, të jesh në gjendje të tërhiqesh vëmendjen, të jesh në gjendje të bësh konsumatorin të të shikojë.

Affleck dhe Damon do të vënë në provë Artists Equity me publikimin e tyre të parë, një veçori në lidhje me fillimin e Air Jordan që pritet të dalë vitin e ardhshëm. Dyshja nga Boston do të jetë gjithashtu në projekt së bashku me Viola Davis, Jason Bateman, Chris Tucker dhe Marlon Wayans.