Celebrities Gossip Showbiz

Angelina Jolie vjen sërish me akuza të forta ndaj Brad Pitt!

Ylli i kinematografisë Brad Pitt fitoi së fundmi raundin e fundit në mosmarrëveshjen e tij pronësore me ish-bashkëshorten Angelina Jolie, për vreshtin e tyre francez prej 500 milionë dollarësh. 60-vjeçari është shfaqur në gjykatat e Kalifornisë dhe Luksemburgut për Château Miraval, duke pretenduar se ai duhet të kishte shumicën e aksioneve në vreshtin e famshëm pasi Jolie i shiti aksionet e saj Yuri Shefler, pronarit të gjigantit rus të vodkës Stoli.

Ndërkaq, së fundmi Angelina Jolie pretendon se Brad Pitt ishte i dhunshëm, duke e abuzuar fizikisht në vitin 2016, gjë që çoi në kërkesën e saj për divorc. Në dosjen e re, avokatët e Jolie bëjnë këtë pretendim:

Ndërsa historia e Jolie e abuzimit fizik nga Pitt filloi shumë përpara udhëtimit me avion të familjes në shtator 2016 nga Franca në Los Anxhelos, ai fluturim shënoi herën e parë që ai dhunoi fëmijët, duke detyruar Jolie të nisë procedurat e divorcit.

Sipas palës së Jolie, procesi gjyqësor nuk do të kishte ndodhur nëse Pitt do të kishte blerë aksionet e Jolie kur ajo bëri ofertën. Por avokatët e Jolie pretendojnë se Pitt refuzoi marrëveshjen, pasi aktori kishte frikë se dokumentet e vulosura të përfshira në betejën e tyre të veçantë, shumëvjeçare të kujdestarisë mund të bëheshin publike.

Pitt nuk u akuzua kurrë pas një hetimi mbi akuzat për abuzim në fluturimin e 14 shtatorit 2016. Pitt dhe Jolie, të cilët u divorcuan në vitin 2019, kanë gjashtë fëmijë së bashku. Para se të martoheshin, çifti bleu pronën së bashku, ku Pitt zotëronte 60% dhe Jolie 40%.

Ata u martuan në kantinë në vitin 2014 dhe Pitt i dha Jolie 10% shtesë si pjesë e martesës së tyre, duke e bërë pronën 50-50 kur u ndanë në 2016. Jolie më pas shiti aksionet e saj, por Pitt argumenton se marrëveshja e saj ishte e pavlefshme dhe se ai duhet të mbajë 60% të pronësisë së tij. Rikujtojmë, se Jolie ka dhënë një intervistë të plotë së fundmi në të cilën nuk ka ngurruar të flasë për aspektet më të errëta të jetës së saj.