Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Design Gossip Showbiz

Brenda rezidencës 15.4 milionë dollarëshe të Lil Wayne…

Së fundmi mediat e huaja kanë raportuar se reperi i njohur Lil Wayne ka blerë një super rezidencë në Los Angeles. Sipas raportimeve prona e Wayne kushton rreth 15.4 milionë dollarë dhe ka 7 dhoma gjumi, 8 banjo, një bar në natyrë, një dhomë familjare me pamje nga pishina si dhe një palestër.

Rikujtojmë, se reperi dhe kantautori i famshëm ka qenë në industrinë e muzikës që në moshën 12-vjeç. Ndërkaq, shtëpia 15.4 milionë dollarëshe përfshin më shumë se 12,000 metra katrorë dhe është pranë rezidencës së miliarderes Kylie Jenner në Hidden Hills. Rezidenca u ble në vitin 2016 nga ylli i familjes Kardashian-Jenner për 12 milionë dollarë.

Prona e re e Wayne ka qenë gjithashtu shtëpia e artistëve dhe personaliteteve të tjera, përfshirë Drake, Lori Loughlin, Jessica Simpson dhe anëtarë të tjerë të familjes Kardashian. Shtëpia e re e artistit ofron pamje panoramike të natyrës nga suita kryesore dhe vjen me një banjë prej guri, dy dollapë të mëdhenj dhe një dush me avull.

Për më tepër shikojeni vetë:

Rikujtojmë, se Lil pak kohë më parë u akuzua për armëmbajtje pa leje. Avokati i reperit, Howard Srebnick, tha për ‘Vulture’ se akuza është ngritur pas një kontrolli në avionin privat të Wayne në vitin 2019. Asokohe, Lil Wayne ishte nën ndikimin e lëndëve narkotike.