Celebrities Fashion Lifestyle

Cilët ishin meshkujt e veshur më mirë për muajin janar 2023?

Filloni siç doni të vazhdoni, tha një person i mençur dikur. Dhe nëse diçka mund të zbatohej për nxjerrjen e veshjeve apo vrasëses nga çanta, duket se të famshmit e morën memorandumin për këtë janar. Për të qenë të sinqertë, ne do t’i kishim ulur standardet tona sartoriale për fillimin e vitit, ashtu si moti armiqësor dhe bluza e përgjithshme e dimrit e bëjnë stilin më sfidues. Siç doli, që nuk kishim nevojë.

Natyrisht, ndihmon që të pasurit dhe shumë të famshëm të kenë pasur një sërë ngjarjesh shumë të mëdha për t’u paraqitur dhe shfaqur. Java e Modës në Paris, një nga më të rëndësishmet. Dhe sigurisht, fillimi i sezonit të çmimeve. Mes një morie pamjesh spektakolare në rreshtin e parë, në tapetin e kuq dhe madje edhe në rrugë, këto janë shtatë meshkujt që ranë në sy.

01. Serge Gnabry

Në shfaqjen Sacai AW23, futbollisti i Bayern Munichut, Serge Gnabry, vendosi rehatinë në vend të parë duke zgjedhur një kombinim komod dhe të freskët. Ai vesh një palë pantallona të gjera me vija prej liri thuajse të tejdukshme me një këmishë të bardhë të vendosur nën një triko  me ngjyrë kremi dhe kafe Argyle. Krahasimi i pëlhurave verore me triko të trasha jep një energji të lehtë, “Unë thjesht po freskohem”. Por kini parasysh: qëndrimi në një gamë kremoze dhe neutrale i bën të gjitha kombinime të zgjuara dhe shumë perfekte sigurisht.

02. Diego Calva

Diego Calva mund të jetë i veshur me lino, një pëlhurë shumë e rëndësishme verore, në janar, por ai ka një arsye shumë të mirë. Kombinimi i  Thom Browne i aktorit në premierën australiane të filmit të tij të ri, “Babylon”, është perfekt për këtë periudhë të vitit në hemisferën jugore. Kostumi i tij ngjyrë kafe i shmanget rrobaqepësisë së mprehtë të markës në favor të diçkaje më të relaksuar. Ndërkohë, pantallonat e palosura, kravata me vija shtojnë një atmosferë të vjetër të shkollës që i kushton vëmendje ambientit të filmit të viteve 1920, ndërsa këpucët plotësuese kafe përfundojnë bukur pamjen.

03. Tyler, the Creator

Ky imazh i Tyler, The Creator e ka elektrizuar ekipin. Në veçanti, kravata me printim cheetah na ka nervozuar – në një mënyrë të mirë. Një kravatë? Në 2023? Themeluese. Natyrisht, kravata më vete nuk mjafton për të bërë një veshje, kështu që ne duhet t’i bëjmë kombinim edhe pantallonave me plisa të mprehta dhe xhaketave dhe mokasave preppy. Plotësojini të gjitha me një pufer të thjeshtë dhe ky është një look që do t’ju çojë me not në vitin e ri.

04. Luca Guadagnino

Fakti që Luca Guadagnino shfaqet çdo herë në listat tona të meshkujve të veshur më mirë dhe le të jemi të sinqertë, ai është shumë i zënë duke bërë filma të mrekullueshëm për t’u shfaqur në çdo hapje të një zarfi, sesa edhe stili i tij, le të jemi të qartë, është pa të metë. Siç ndodh, ai është aq i dashur nga bota e modës, saqë, në nëntor, ai iu bashkua anëtarëve të grupit Bones And All, Chloë Sevigny dhe Taylor Russell në fushatën e para-koleksionit të LOEWE SS23. Këtë muaj, ai doli për të marrë pjesë në shfaqjen e shtëpisë AW23 në Paris, i veshur me një triko të thurur grafike, pantallona lëkure të fryra dhe atlete të dizajnuara nga Jonathan Anderson. Nëse kjo dashuri e vazhdueshme LOEWE-Luca po lë të kuptohet për një bashkëpunim të mundshëm, le të themi se nuk do të zemëroheshim për këtë.

05. Donald Glover

E mbani mend kur nëna juaj do t’ju merrte nga karateja, do t’ju hidhte një pallto mbi shpatulla dhe do t’ju fuste në pjesën e pasme të makinës së familjes me premtimin e një çokollate nga dyqani i qoshes, rrugës për në shtëpi? Epo, ne do të vëmë bast një Snickers që nuk ia dolët me veshjen, as mustaqet që Donald Glover shfaqi në Golden Globes të këtij viti. Ndihmon fakti që polimathi i Atlantës ishte pajisur me një xhaketë smoking nga SAINT LAURENT në vend të një xhupi nga dyqani lokal i specializuar i veshjeve sportive. Qëndrimi i tij? E pra, ai me siguri fitoi në aksionet sartoriale me një shtrirje.

06. Paul Bettany

Pavarësisht një karriere prej dekadash duke përfshirë rolet kryesore në film, TV dhe teatër, Paul Bettany ka arritur ta mbajë jetën e tij personale relativisht private. Kjo do të thotë se i panjohuri mund të mos jetë i vetëdijshëm për aftësitë e tij të ndryshme, por, për ata që e dinë, Bettany ka qenë prej kohësh ikona e stilit të njeriut që mendon. Ai ka vite që po e përmirëson pamjen e tij të frymëzuar nga vintage, e cila kombinon në mënyra të ndryshme rrobaqepësi të ulët dhe xhaketa të strukturuara me thurje klasike dhe aksesorë retro, siç janë syzet e tij aviator ose syzet me ngjyrë të verdhë. Pamja jashtë detyrës që ai mbajti në fillim të këtij muaji në heronjtë e ekranit të kanaleve të Nju Jorkut, si Steve McQueen, ndoshta me një frymëzim nga ai fans tjetër i njohur i nostalgjisë, Wes Anderson.

07. Evan Mock

Disa burra janë krijuar vetëm për veshje – dhe Evan Mock është një prej tyre. Në këtë pikë, ne jemi të bindur se aktori mund të ngecë disi duke marrë edhe veshjet e tij jashtë me pizhamet e natës së kaluar dhe ende të duket disi si ylli i një fushate të modës së lartë. Fatmirësisht, për ne, njeriu në fakt bën pak përpjekje sa herë që del nga shtëpia. Ai gjithashtu ka qartë një aftësi për të bashkuar një veshje mbresëlënëse (por asnjëherë të çuditshme), siç e dëshmoi edhe një herë në shfaqjet e Javës së Modës në Paris. Bluzë e tejdukshme e rrezikshme, pantallona të përshtatura në mënyrë të përsosur dhe një xhaketë bolero e paqartë për çizme? Kushdo që tha se e zeza nga koka te këmbët ishte e mërzitshme, thjesht nuk dinte ku të bënte pazar (SAINT LAURENT, FYI).