Celebrities Gossip Showbiz

Dua Lipa më në fund zbulon nëse do të performojë apo jo në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës!

Dua Lipa, Shakira dhe grupi BTS ishin në konkurrencë për të kënduar në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës në Katar. Të diel në 20 nëntor 2022 në stadiumin Al Bayt në qytetin Al Khor do çelet zyrtarisht Kupa e Botës, para pak kohësh u bë me dije se janë disa këngëtarë që konkurrojnë për të qenë pjesë e cermonisë hapëse.

Së fundmi vetë artistja e njohur, Dua Lipa ka reagar në rrjetin e saj social Instagram. Këtë gjë e ka mohuar vet këngëtarja, e cila u shpreh se nuk do të performojë dhe as nuk ka qenë e përfshirë në negociata për një gjë të tillë. Dua zbuloi se nga larg do të bëj tifo për Kombëtaren Angleze dhe se ajo do ta vizitonte Katarin vetëm kur të kenë përmbushur të gjitha premtimet për të drejtat e njeriut që ata i bën kur fituan të drejtën për të qenë mikëpritësit e Kupës së Botës.

Aktualisht ka shumë spekulime se unë do të performoj në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës në Katar. Unë nuk do të performojë dhe as kam qenë ndonjëherë e përfshirë në ndonjë negociatë për të performuar. Unë do të bëj tifo për Anglinë nga larg dhe mezi pres të vizitojë Katarin kur të ketë përmbushur të gjitha premtimet për të drejtat e njeriut që bën kur fituan të drejtën për të mirëpritur Kupën e Botës.

Epo pas reagimit të vetë Duas në InstaStory do të na duhet që të preim edhe disa ditë për të zbuluar se kush do të jetë artisti ose artistja e përzgjedhur.