Celebrities Sport

Futbollisti brazilian largohet nga ekipi kombëtar pas akuzave për dhunë ndaj ish-partneres së tij!

Sulmuesi brazilian Antony u përjashtua nga ekipi kombëtar të hënën pas akuzave për abuzim nga një ish e dashura, sipas konfederatës braziliane të futbollit (CBF). Lojtari i Manchester United është duke u hetuar nga Policia e Sao Paulos dhe Policia e Manchester-it për dhunë në familje ndaj ish-partneres së tij Gabriela Cavallin, raportoi gazeta braziliane UOL.

Për shkak të fakteve që u bënë publike këtë të hënë që kanë të bëjnë me sulmuesin e Manchester United, Antony, dhe të cilat duhet të hetohen, dhe për të mbrojtur viktimën e supozuar, lojtarin, Kombëtaren e Brazilit dhe CBF, organizata informon se atleti është u tërhoq nga Kombëtarja e Brazilit.

Sipas UOL, Cavallin pretendon se ndër të tjera, 23-vjeçari Antony e kërcënoi se do ta hidhte nga një automjet teksa ngiste me shpejtësi të madhe. Ajo gjithashtu thotë se ai dyshohet se e goditi me kokë, gjë që e la atë me një prerje në kokë, dhe në një datë të mëvonshme e goditi me grusht në gjoks duke shkaktuar dëme në implantin e saj të gjirit, i cili kërkonte një operacion korrigjues. Pretendimi i fundit në raportin e UOL pretendon se Antony u përpoq ta godiste në fytyrë me një tas qelqi, duke rezultuar në prerje në gishtat e saj ndërsa ajo mbrohej.

Në një deklaratë të postuar në rrjetet sociale, sulmuesi brazilian i mohoi akuzat. Ai pranoi se marrëdhënia e tij me Cavallin ishte”e trazuar, por këmbënguli se akuzat janë të rreme.

Në respekt për fansat, miqtë dhe familjen e mi, ndihem i detyruar të flas publikisht për akuzat e rreme që kam qenë viktimë e tyre. Që në fillim e kam trajtuar këtë çështje seriozisht dhe me respekt, duke i dhënë sqarimet e duhura autoritetit policor. Hetimi i policisë është nën mbulesën e drejtësisë dhe për këtë arsye nuk mund ta bëj publike përmbajtjen e tij. Megjithatë, mund të them me bindje se akuzat janë të rreme dhe se provat e prodhuara tashmë, dhe të tjera që duhen prodhuar, tregojnë se unë jam i pafajshëm për akuzat e bëra. Marrëdhënia ime me zonjën Gabriela ka qenë e trazuar, me ofendime verbale nga të dyja palët, por asnjëherë nuk kam ushtruar agresion fizik. Çdo herë, qoftë në dëshmi apo në intervistë, ajo paraqet një version të ndryshëm të akuzave. Kështu, vij të mohoj akuzat e bëra dhe të informoj se mbetem në dispozicion të plotë të autoriteteve braziliane për të sqaruar se çfarë duhet. Besoj se hetimet e vazhdueshme të policisë do të zbulojnë të vërtetën për pafajësinë time.