Celebrities Music Showbiz

Harry Styles arrin suksesin e padiskutueshëm me hitin e tij “As It Was”!

Është një hit, dhe tashmë ka thyer rekorde! Në datën 31, do të bëhet një vit që kur Harry Styles argëtoi të gjithë publikun me “As It Was”, që tani konsiderohet si një nga hitet më të mëdha të karrierës së tij. Tani, duke iu afruar përvjetorit të parë të këngës, artisti sapo ka thyer rekordin për këngën më të shpejtë për të arritur 2 miliardë transmetime në historinë e Spotify!

“As It Was” është kënga kryesore nga “Harry’s House”, albumi i tretë në studio i ish-artistit të One Direction. Kënga hapi rrugën për ardhjen e albumit të mirënjohur, të dorëzuar tek publiku më 20 maj të vitit të kaluar, pak më pak se dy muaj pas këngës.

Një hit i menjëhershëm, kënga qëndroi në krye të Billboard Hot 100 për 15 javë dhe bëri bujë në të gjithë platformat muzikore. Puna e Harry-t madje u nominua për çmimet “Kënga e Vitit” dhe “Hiti i Vitit” në çmimet Grammy 2023, megjithatë, nuk fitoi asnjë. Në këmbim, artisti mori nderin më të lartë të natës, “Albumi i Vitit”, për “Harry’s House”.

Në Spotify, kënga bashkohet me “Watermelon Sugar” në grupin e këngëve të artistit që tejkalojnë 2 miliardë dëgjime. “Adore You” dhe “Sign of the Times” janë disa nga këngët e tij që arritën shifrën 1 miliard. Në YouTube, videoja zyrtare muzikore grumbullon më shumë se 454 milionë shikime.