Celebrities Gossip Showbiz

Jennifer Aniston rrëfen se vuan nga pagjumësia prej dekadash!

Aktorja e njohur, Jennifer Aniston ka zbuluar së fundmi se ka vuajtur nga problemet e gjumit për dekada, duke filluar nga pagjumësia deri tek ecja në gjumë. Aniston u shpreh për “People” se:

Unë mendoj se filloi diku në të 30-at e mia ose edhe më herët, por ju thjesht nuk filloni të vini re efektet e mungesës së gjumit kur jemi më të rinj sepse jeni kaq të pathyeshëm. Filloi si diçka që unë thjesht do ta pranoja dhe pastaj krejt papritur kupton efektet e mungesës së gjumit dhe se si ndikon në ditën, punën, funksionin e mendjes dhe fizikun.

Aktorja e ‘Friends’ tregoi se ndonjëherë edhe ecte në gjumë.

Më kanë zgjuar alarmet e shtëpisë që janë ndezur dhe nuk mendoj se e bëj më këtë. Kjo ishte kur isha super e privuar nga gjumi.

Jennifer tha se në fillim nuk kërkoi trajtim për problemet e gjumit, por në vitet e fundit kuptoi se kishte nevojë për ndihmë serioze.

U bë diçka me të cilën unë me të vërtetë po luftoja. Dikur ishte gjëja e fundit në listë, por nuk mund t’i përmbahesh vërtet tre shtyllave të shëndetit të cilat janë dieta, ushtrimet dhe gjumi. Ti nuk mund të ushtrohesh dhe nuk mund të ushqehesh siç duhet nëse nuk je duke fjetur mirë.

Tani ajo i përmbahet një orari të caktuar gjumi çdo natë dhe e lë telefonin e saj jashtë dhomës së gjumit. Por një gjë që nuk do të ndalet së bërë është të flejë në shtrat me tre qentë e saj.

Është shumë komode kur ata të përqafojnë! Është e vlefshme.

Ashtu si shumë gra që nuk kanë pasur kurrë fëmijë, aktorja e njohur Jennifer Aniston ka qenë subjekt i spekulimeve intensive gjatë viteve. Së fundmi në një intervistë me “The Hollywood Reporter”, 52-vjeçarja reflektoi dhe u shpreh se si është përballur ajo si një grua që nuk ka pasur fëmijë.