Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Fashion

Kanë 2021, veshjet që lanë me gojë hapur në tapetin e kuq!

Ky ka qenë një nga vitet që në tapetin e kuq, në festivalin e filmit në Kanë ka bërë më shumë bujë. Premierat e filmave të ndryshëm kanë bërë të mundur trafikun e veshjeve në ‘pasarelë’, ikonave të modës dhe personazheve më në zë të momentit.

Padyshim ky vit ka qenë i modeles Bella Hadid përsa i përket veshjeve të stilistëve të ndryshëm me të cilët ajo ka vendosur të parakalojë në tapetin e kuq. Jo një, por dy veshje ishin ato të cilat u shkrepën nga mijëra paparacë dhe u adhuruan nga mijëra ndjekës në rrjete sociale. Fustani në daljen e saj të parë ishte i dizajnerit Jean Paul Gaultier, por detaji që beri diferencen ishte fakti që ky fustan ishte një nga fustanet e arkivit të vetë stilistit.

Fustani i përkiste koleksionit të vitit 2002 dhe kjo tërhoqi mjaft vëmendje.

Ndërsa fustani i dytë ishte ai që bëri bujën më të madhe në rrjet i koleksionit të këtij sezoni te Schiaparelli, fustani ishte një bizhu e veshur në trupin e Bella. Ishte një fustan i cili përbëhej nga një pjesë metalike dhe dekolte totalisht të hapur e cila u kthye në detajin e vetëm që goditi.

Por meshkujt nuk ngelen pas në këtë festival. Rikthimi në tapetin e kuq të yllit të ‘Call Me By Your Name’, Timothée Chalamet, krijoi një magji. Ai kishte vendosur të vishte një kostum të gjithin ngjyrë metalike me shkëlqim e cila nuk bëri asgjë më shumë se sa ta tregonte mbresëlënëse.

Disa nga veshjet e tjera të cilat tërhoqën vënendje ishin fustane nga stilistë si Elie Saab, Giambattista Valli, Dior dhe të tjerë.

Dy blogeret e njohura Chiara Ferragni dhe Leonie Hanne, kishin veshur fustane magjike voluminoze të cilët lanë përshtypjet më të mira për pompizitetin e tyre.