Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Design Showbiz

Kanye West nuk ndalet, së fundmi vjen me një projekt që nuk ka aspak lidhje me muzikën!

Pasi fitoi vendin e parë në “Billboard 200” me albumin e tij DONDA këtë javë dhe debutoi me disa ngjyra të tjera adidas YEEZY, Kanye West duket se do të zgjerojë më tej perandorinë e tij duke u “zhytur” në fushën e produkteve të shtëpisë.

Pas ndryshimit të emrit të tij në “Ye”, raportet thonë se kompania e reperit 44-vjeçar “Mascotte Holdings Inc.” ka paraqitur një aplikim për markë tregtare për një linjë të produkteve të shtëpisë të etiketuara me emrin e tij origjinal “Kanye West”.

Gazeta ka marrë dokumentet ligjore që nxjerrin në pah dëshirën e kompanisë për të prodhuar peshqirë, perde dushi, perde tekstili, pllaka dhe lloje të ndryshme batanije duke përdorur materiale të tilla si lesh kashmiri dhe mëndafshi.

Është e paqartë nëse dëshira e Ye për produktet shtëpiake është në përputhje me projektin e mundshëm të Kim Kardashian “KKW Home”, të cilin kompania e saj e ka paraqitur për një markë tregtare vitin e kaluar, pasi të dy sipërmarrjet e ardhshme paraqitën të njëjtin lloj produkti në aplikacione.

Rikujtojmë, se Kanye më në fund ka publikuar albumin e shumëpritur “DONDA”, tashmë në çdo platformë transmetimi. Reperi e filloi njoftimin e albumit të ri dy vjet më parë. Ai organizoi tre festa, ku mysafirët mund të dëgjonin disa nga këngët dhe për një kohë jetoi në stadiumin Mercedes-Benz në Atlanta për t’u përqendruar në procesin e regjistrimit.

Si gjithmonë me Kanye, ka shumë për të diskutuar. Këtu në këtë link janë pikat më të mëdha për të folur rreth albumit të tij. Ndërkaq, ditët e fundit është spekuluar se Kanye ka tradhëtuar bashkëshorten e tij Kim Kardashian pas lindjes së dy fëmijëve të tyre të parë. Projekti muzokor “Hurricane” i reperit i ka bërë fansat që të flasin pasi sipas tekstit të saj, ata aludojnë se ai rrëfen tradhëtinë e tij.