Celebrities Film & Tv Gossip Lancio Showbiz

Kë shikon si konkurrentë të fortë në DWTS? Sardi Strugaj zbulon gjithçka në Top Albania Radio!

I ftuar në emisionin “Lancio” nëpërmjet një lidhjeje telefonike ka qenë këngëtari i njohur Sardi Strugaj. Ai ka zbuluar më shumë detaje jo vetëm nga eksperienca më e re në spektaklin e kërcimit “Dancing With The Stars” por edhe nga muzika dhe karriera e tij e suksesshme.

Pjesë nga biseda:

Çfarë do të thotë “Dancing With The Stars” për Sardin? Çfarë mendon artisti se po i jep ai spektakël? Vëmendje, peshë si emër në art, po mëson hapat në kërcim?

Të gjitha, po tregoj një pjesë timen që publiku mbase nuk e ka parë. Po tregoj edhe pjesë të përditshmërisë, siç shihen tek përmbledhjet ditore. Anën e humorit nuk mund ta them sepse nuk e quaj veten ndonjë humorist por këtë anën e dashur. Unë nuk jam person që i dua shumë këto debatet apo inatet, intrigat. Mundohem ta kthej më shumë me pozitivitet çdo situatë dhe pak ngacmuese që mund të jetë. 

Po nëse do ta “ngacmonin”?

Besoj se deri tani kam pasur ngacmime, heqim javën e dytë me debatin me Lorin që u preka sepse nuk mu duk e drejtë por pjesa tjetër besoj se e kam menaxhuar mirë. Edhe atë nuk them se e kam menaxhuar keq po…(qesh)

Cili është çifti i preferuar për Sardin në “Dancing With The Stars”?

Unë shumicën i kam miq shumë të mirë dhe i dua shumë fort. Sidomos gjatë kësaj eksperience jemi bashkuar dhe jemi afruar goxha. Për mua kjo eksperiencë ka qenë e bukur edhe në këtë aspekt. Po përmend vetëm një çift që më ka suprizuar vërtet dhe që realisht jam shumë i lumtur për to, vetëm ata po përmend po i dua të gjithë të tjerët. Arnita dhe Eni më kanë surprizuar vërtet sepse Arnitën e njoh dhe më parë dhe nuk e prisja që të ishte kaq kërcimtare e mirë. Elegante, shumë vajzë e bukur edhe me sjelljen gjithashtu. Më vjen mirë që po e tregon edhe para publikut talentin. 

Sa i përket atyre që sheh si konkurrentë të fortë ai u përgjigj duke thënë:

Mendoj që janë disa çifte që po lundrojnë në të njëjtat ujëra. Është edhe Enxhi me Silvesterin që janë shumë çift konkurrues. Atalanta me Luixhinon. Roerdi që e ka përmirësuar shumë veten nga fillimi dhe deri tani. Iregni dhe Joana po ashtu, nuk e kam pritur që Irgeni të ishte aq mirë. 

Po Ronaldo?

Ronaldo mendoj që është shumë i përfshirë, nuk e di tani për kërcimin sepse nuk mund ta vlerësoj unë vetë kur e shoh më kënaq sepse është shumë pozitiv. 

Kur Albana e pyeti se çfarë note do ti vendoste vetes së tij ai u shpreh:

Notën 8 deri më tani dhe nuk e parashikoj dot se deri ku mund të arrij sepse ka surpriza rrugës. Janë disa kërcime që na ngjiten më shumë dhe disa më pak, por e mira është që nga java në javë po përmirësohem.