Bota Celebrities Gossip Music Showbiz

Këngëtari i njohur Shane Lynch ‘sulmon’ Taylor Swift, e akuzon se kryen rituale satanike në koncerte!

Ish-këngëtari i grupit muzikor Boyzone, Shane Lynch ka akuzuar Taylor Swift për kryerjen e ritualeve satanike në koncertet e saj. Këngëtari iu kthye krishterimit në fillim të këtij shekulli dhe në një intervistë të fundit për gazetën “Sunday World” sulmoi Swift.

Kur shikon shumë muzikantë, shumë nga performancat e tyre janë rituale satanike para 20,000 njerëzve, pa e kuptuar apo njohur. Taylor Swift, një nga artistet më të mëdha në botë, nëse shikoni disa nga koncertet e saj, ajo bën dy, tre rituale të ndryshme demonike me pentagramë në tokë dhe të gjitha llojet e gjërave të tjera në skenë. Por për shumë njerëz, është thjesht art dhe për fat të keq ata e shohin atë. 

Rikujtojmë, se albumet e Taylor janë në krye të top listave botërore. Ylli i muzikës pop së fundmi fitoi çmimin Grammy për albumin e vitit për herë të katërt, duke ia kaluar legjendave Frank Sinatra, Paul Simon dhe Stevie Wonder, të cilët fituan çmimin nga tre herë secili.

Sjellim në vëmendje se Muzeu V&A i Britanisë po kërkon një fanse të përkushtuar të këngëtares së famshme për të mësuar më shumë rreth kulturës së saj muzikore. Muzeu i Londrës tha se dëshiron të kontaktojë ‘Swifties’, përpara turneut evropian të artistes, pasi dëshiron të fitojë vetëdije mbi kulturën dhe zanatin rreth mbishkrimeve të improvizuara të Taylor, byzylykët e miqësisë dhe kujtimet Swift.

Fansat e këngëtares 34-vjeçare janë mësuar të shkëmbejnë “rrathë miqësie” kur takohen në koncertet e saj. Muzeu gjithashtu ka pozicione konsulenti për adhuruesit e ‘emoji-ve’ dhe artikujve të tillë si këpucët Crocs dhe ofrohen kontrata me kohë të pjesshme ose zero. Si pjesë e punës së tyre, kandidatët e përzgjedhur do të takohen me ekipin e kuratorëve të muzeut për të ndarë njohuritë e tyre.