Celebrities Gossip Magazine Showbiz

Kim Kardashian ‘kryqëzohet’ nga fansat për përdorim photoshop-i tek të gjithë familja e saj!

Kim Kardashian është akuzuar për photoshop-imin e familjes së saj së bashku pasi ata u shfaqën duke pozuar për një foto festive në grup gjatë festës së tyre vjetore në prag të Krishtlindjeve. Ylli i realitetit, 42 vjeç, kishte hyrë në rrjetin social “Instagram” për të ndarë një galeri fotosh me motrat e saj të famshme dhe nënën Kris Jenner, por fansat me sy shqiponjë vunë re një sërë shtrembërimesh që lanë të kuptohet se fotot ishin redaktuar.

Kim kishte postuar në rrjetet sociale të hënën për të ndarë një mori imazhesh nga prapaskenat nga festa vjetore e familjes në prag të Krishtlindjeve, pasi kishte veshur një sërë fustanesh të kuq e të bardhë për festën e tyre luksoze. Ndër imazhet e postuara të Kim, ajo që u komentua ishte një foto e saj në grup së bashku me nënën e saj Kris dhe motrat e saj Kourtney, 43 vjeçe, Khloe, 38 vjeçe, Kendall, 27 vjeçe dhe Kylie, 25 vjeçe.

Ndërsa Kim dukej magjepsëse me një fustan të mrekullueshëm argjendi dhe Kourtney kishte veshur një fustan të bardhë, ndërsa Kris, Khloe dhe Kendall mahnitën me fustanet e tyre të kuq. Megjithatë, në seksionin e komenteve të postimit të Kim-it, shikuesit nxituan ta akuzonin yllin për modifikimin e imazheve, që pretendonin se dukej sikur foto të ndryshme të Kim dhe motrave të saj ishin prerë së bashku për të krijuar iluzionin e një fotografie në grup.

Disa fansa vunë re gjithashtu se vendosja e këmbëve të Kendall dha iluzionin se fotografia ishte edituar. Njëri shkroi:

A e kanë marrë fotografinë e preferuar të të gjithave dhe e kanë ngjitur të gjitha bashkë?

Një tjetër shtoi:

 Pse fytyrat e tyre dukeshin të gjitha të photoshop-uara në foto sikur asnjëra prej tyre nuk ishte në të vërtetë atje?

Ndërsa një përdorues u tall gjithashtu:

Do të doja të shikoja versionin e pa redaktuar.

Një komentues tjetër shkruan:

Po pse? A është kaq e vështirë të bëni një foto së bashku? A nuk është më e vështirë të photoshop-osh secilin prej tyre? Kjo familje është e çuditshme.

Kjo vjen pasi Kim së fundmi foli për betejat e saj për bashkë-prindërim me ish-bashkëshortin e saj, Kanye West, gjatë një interviste në podcast, me Angie Martinez IRL.