Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Kourtney Kardashian dhe Travis Barker u martuan, duke dëshmuar se miqësia është një ‘gur themeli’ për dashurinë!

Nga miqtë te të dashuruarit, në fund burrë e grua. Historia e Kourtney Kardashian, më e madhja e klanit Kardashian dhe muzikantit Travis Barker, është një histori që nuk filloi me dashuri. Miq prej vitesh, të dyve iu deshën disa martesa dhe lidhje të dështuara për ta parë njëri-tjetrin në një dritë të re dhe tani, ata po e lënë këtë dritë të tyre të shkëlqejë.

E gjitha njohja e Travis me Kourtney…

1. Miq për 15 vjet

Travis dhe Kourtney ishin miq për 15 vjet përpara se të fillonin lidhjen, pasi ishin prezantuar me njëri-tjetrin nga Kim Kardashian. Në atë kohë, Travis ishte në lidhje me Paris Hilton, me të cilën Kim punonte për të. Travis e inkurajoi Kim-in të fillonte ‘Keeping Up with the Kardashians’, i cili ndryshoi për mirë fatin e familjes.

2. Thashethemet për takime filluan në 2018, por ata e mohuan.

Në vitin 2008, Travis u nda me gruan e tij Shanna Moakler, megjithëse ai ishte i martuar edhe më parë. Më vonë, në vitin 2015, Kourtney Kardashian u nda gjithashtu nga Scott Disick, babai i tre fëmijëve të saj. Pavarësisht ndarjes së hershme, thashethemet e para për diçka mes tyre nisën në vitin 2018, pasi ata u panë së bashku në më shumë se një event. Vajza e Travis, Alabama, publikoi gjithashtu një foto të saj me Kourtney dhe Penelope, vajzën e Kourtney.

3. Ata u bënë çift në vitin 2021.

Travis Barker mohoi gjithashtu lidhjen me Kourtney Kardashian në vitin 2019, duke thënë:

Kourtney është një shoqe shumë e mirë, e dua deri në vdekje. Unë e dua familjen e saj deri në vdekje. Por po, vetëm miq.

Gjithçka ndryshoi në vitin 2021, kur çifti zyrtarizoi lidhjen në Instagram.

4. Familja, fëmijët dhe ish-bashkëshorti i Kourtney e kanë pranuar Travis-in si pjesë të jetës së saj.

Scott Disick mund të mos jetë një fans i Travis Barker, por ai është dakord me marrëdhënien e tyre. Ndërkohë, klani Kardashian-Jenner është një fans i Barker-it dhe fëmijët e Kourtney, Mason, Penelope dhe Reign janë parë gjithashtu duke u shoqëruar me të.

5. Fëmijët e Travis Barker tashmë po e quajnë Kourtney-n “mami”.

Ndërkohë, Barker është babai i Alabama dhe Landon me Shanna Moakler dhe njerku i vajzës së saj të madhe me Oscar De La Hoya, Atiana. Alabama ka postuar shumë herë fotot e Kourtney Kardashian dhe miqësia e saj me Penelope gjithashtu siguroi më shumë afërsi mes Travis Barker dhe Kourtney.

6. Ata duan të shtojnë familjen e tyre.

Kourtney dhe Travis duan më shumë fëmijë. Në shfaqjen e re, ‘The Kardashians’, Kourtney i pranoi mamasë së saj, Kris Jenner, se ajo dhe Travis po përpiqen të bëhen sërish prindër.

Ilaçet që më kanë dhënë, më futën në menopauzë. Travis dhe unë duam të kemi një fëmijë dhe kështu doktori im na çoi në këtë rrugë për të bërë IVF dhe kjo nuk ka qenë përvoja më e mahnitshme.

7. Ata bënë një dasmë në Vegas para se të martoheshin.

Përpara se të martoheshin ligjërisht, Kourtney dhe Travis Barker u martuan në Vegas. Ylli i “Kardashians”, përkrah fotove bardh e zi në Instagram shkroi se:

Derisa vdekja të na ndajë.

8. Travis Barker dhe Kourtney Kardashian janë të çmendur pas njëri-tjetrit.

Më në fund dyshja u martuan në një sallë gjyqi, ku Kourtney bëri një paraqitje krejt ndryshe me një mini fustan të bardhë mahnitës. Fustani paraqeste një përshkrim të Shën Marisë, bazuar edhe në tatuazhin që Barker ka në kokë. Fjalët “respekt për besnikërinë e familjes” ishin të qepura nën motivin fetar, duke pasqyruar tatuazhin e Barker.