Celebrities Gossip Showbiz

Kris Jenner shpall kandidaturën e saj për Presidente të SHBA!

Kris Jenner i la të gjithë të habitur të enjten pasi ylli i “The Kardashians” bëri një njoftim për kandidimin e saj presidencial për vitin 2024. Edhe pse para se përdoruesit e rrjeteve sociale të mund të kalonin për të bërë lajmet, është zbuluar se Jenner thjesht po bënte një shaka me TikTok ndërsa ajo hodhi një portret të fushatës së shtuar me muzikë presidenciale.

Pas gjithë kësaj më vonë u zbulua se Kris në fakt po merrte pjesë në trendin viral të quajtur #Krissed, i cili në thelb përmban një klip të grupit të saj të kërcimit për Lady. Trendi bën që përdoruesit të shtojnë Jenner në fund të një TikTok për të befasuar shikuesit.

Jenner dukej se iu bashkua këtij trendi viral me postimin e saj të ri. Edhe pse duke pasur parasysh sa ambicioze është mamaja, oferta presidenciale nuk duket diçka e paarritshme për të. Në episodin e fundit të “The Kardashians”, Kris zbuloi gjithashtu moton e saj e cila ishte “Fake it, till you make it” ndërsa shfaqi një trofe ‘Emmy’ në zyrën e saj të cilin ajo ende nuk e ka fituar. Trofeu i çmimit u ble nga Kim Kardashian në një ankand për Kris dhe mamaja e shfaqi me krenari të njëjtën gjë në shfaqje.

Nga ana tjetër vajza e saj dhe njëkohësisht modelja e njohur, Kendall Jenner dhe Devin Booker i kanë dhënë fund pas dy vitesh lidhjes së tyre. Një burim për ‘Entertainment Tonight’ tha se modelja ndihej sikur ajo dhe ylli i NBA ishin në “rrugë të ndryshme”. Burimi shtoi se dyshja kanë pasur diskutime për të ardhmen e tyre, por nuk po funksiononte më. Një tjetër burim e konfirmoi ndarjen për ‘E! News’ dhe raportoi se ata ishin ndarë rreth një javë e gjysmë më parë.