Celebrities Film & Tv Gossip

Lajmi i keq për fansat e serialit “Bridgerton”, aktorja kryesore e tij nuk do të jetë më pjesë e kastit!

Aktorja e njohur Phoebe Dynevor nuk është pjesë e sezonit të 3-të të serialit “Bridgerton”, të paktën kështu i tha ajo Screen Rant në Festivalin e Filmit Sundance të shtunën, më 28 janar. Kur u pyet për dinamikën emocionuese në të ardhmen për rolin e Daphne, pra personazhin e Phoebe, në episodet e reja të sezonit të ardhshëm, aktorja 27-vjeçare u përgjigj:

Fatëkeqësisht jo në sezonin e 3-të. Potencialisht në të ardhmen. Për sezonin e 3-të, jam e emocionuar ta shikoj si shikues.

Dalja ose kthimi i Phoebe Dynevor në “Bridgerton” nuk është konfirmuar ende as nga Netflix, as nga kompania e prodhimit Shondaland. Megjithatë, sipas US Magazine, Dynevor është shfaqur në disa shfaqje çmimesh në mbarë shtetin, ndërsa anëtarët e tjerë të kastit të serialit vazhdojnë xhirimet për serialin në Angli. Duke folur për këtë, shumë shikues të mediave sociale theksuan se Phoebe u shfaq në festivalin e filmit në Utah disa orë pasi anëtarët e tjerë të kastit po xhironin në Bath.

Bridgerton u përshtat nga seria me 8 libra të Julia Quinn, e cila fokusohet në 8 vëllezërit e motrat Bridgerton dhe përpjekjet e tyre me dashurinë dhe martesën. Drama e periudhës u shfaq për herë të parë në Netflix në vitin 2020 dhe sezoni i parë shfaqi romancën midis vajzës më të madhe të Bridgerton Daphne dhe Simon Basset, Duka i Hastings, rol i luajtur nga Rege-Jean Page. Sezoni i dytë portretizoi historinë e dashurisë midis djalit më të madh të Bridgerton, Anthony, të luajtur nga Jonathan Bailey, dhe Kate Sharma, të luajtur nga Simone Ashley. Sezoni i tretë i ardhshëm do të zhvendosë fokusin te Colin Bridgerton, i luajtur nga Luke Newton dhe Penelope Featherington, i cili do të esehet nga Nicola Coughlan.