Celebrities Magazine Showbiz

Mbreti Charles dëshiron të jetë vetëm mbreti i Anglisë, pasi shmang kurorën e Burger King gjatë turneut në Gjermani!

Mbreti Charles dëshiron vetëm të jetë mbreti i Anglisë, jo mbreti i burgerëve, me sa duket. Ndërsa vizitoi Berlinin me mbretëreshën Camilla në vizitën e tyre të parë të përbashkët shtetërore jashtë shtetit javën e kaluar, monarkut iu ofrua një kurorë letre Burger King nga një shikues gjatë shëtitjes së tij. Klipi u kap nga një kanal gjerman në YouTube dhe një reporter mbretëror. Një person teksa i zgjat kurorën prej letre Mbretit, i thotë:

Kjo është për ty, nëse dëshiron.

Ai u përgjigj me një buzëqeshje ndërsa po largohej:

Unë jam mirë.

Kurora lozonjare, e cila paraqiste një majë ngjyrë vjollce dhe bizhuteri të rreme të ilustruara përreth saj, është një firmë për gjigantin e ushqimit të shpejtë. Çuditërisht, kjo nuk është hera e parë që familjes mbretërore britanike i ofrohet stoli Burger King. Në mars, Camilla iu ofrua gjithashtu kurora gjatë një vizite publike me burrin e saj në Colchester, Angli. Gruaja që u përpoq t’i jepte kurorën u bë virale për klipin 16 sekonda që u postua në TikTok. Por ndryshe nga bashkëshorti i saj, ajo e pranoi dhuratën, duke thënë:

Oh, bukuroshe, kjo është shumë e sjellshme nga ana juaj. Burger King.

Vizita mbretërore në Gjermani vjen vetëm pak muaj përpara kurorëzimit të ardhshëm të mbretit Charles, i cili është caktuar për në 6 maj në Westminster Abbey. Ceremonia shënon transferimin zyrtar të titullit dhe kompetencave te Mbreti, sipas BBC. Është e paqartë saktësisht se kush do të marrë pjesë në kurorëzimin, raportet e reja pretendojnë se presidenti i SHBA Joe Biden mund të mos e bëjë udhëtimin nëpër pellg, si dhe djali i Charles, Princi Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle.

Armiqësia familjare vjen pas largimit të Sussex-ëve nga rolet e tyre mbretërore në vitin 2020 dhe publikimit të fundit të kujtimeve të tij, “Spare”, në të cilin ai pretendonte se vëllai i tij më i madh, Princi William, e sulmoi fizikisht atë. Megjithatë, nëse Princi Harry dhe Markle vendosin të mos marrin pjesë në kurorëzimin, ata mund të shkaktojnë një goditje të pakthyeshme për familjen, pohoi një ekspert mbretëror.

Në një univers në të cilin dëmi i shkaktuar tashmë nga përçarja është ende i rikuperueshëm nga, të paktën pjesërisht, një mos-shfaqje do të ishte goditja fatale, e pakthyeshme, si në perceptimin e publikut po ashtu, potencialisht, si brenda vetë familjes. Kjo rrezikon të largojë konfliktin në një afat të gjatë.