Bota Celebrities

Me lot në sy shihet Meghan Markle në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth!

Meghan Markle u shfaq e pushtuar nga pikëllimi gjatë funeralit të sotëm të Mbretëreshës Elizabeth II. Dukesha e Sussex-it derdhi lot ndërsa miliona në mbarë botën ndoqën funeralin historik shtetëror për monarken e ndjerë.

41-vjeçarja është bashkuar me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore në ngjarjet përkujtimore së bashku me bashkëshortin e saj Princin Harry pasi mbretëresha vdiq më 8 shtator. Javën e kaluar, Meghan gjithashtu u shfaq e emocionuar në shërbimin e familjes mbretërore në Westminster Hall.

Ajo u pa duke marrë frymë thellë kur arkivoli kaloi pranë saj. Meghan udhëtoi me Sophie, konteshën e Wessex për në Westminster Hall. Ajo gjithashtu udhëtoi me Sophie në një makinë për në shërbim afër familjes mbretërore në një automjet të përbashkët funerali.

Meghan dukej e pikëlluar së bashku me anëtarët e tjerë të familjes mbretërore, ndërsa kombi i dha lamtumirën mbretëreshës së tij dhe pa se si monarkja e ndjerë largohej nga kryeqyteti për herë të fundit. Mbreti Charles III u pa gjithashtu në dhimbje gjatë një shërbimi funerali shtetëror në Westminster Abbey, ku Kryepeshkopi i Canterbury-t e përshkroi Mbretëreshën si një figurë “të gëzueshme” për shumë njerëz.

Mbretëresha ishte kreu i shtetit, por edhe nënë, gjyshe dhe stërgjyshe dhe kurora që zbukuronte arkivolin e saj kishte një shënim të shkruar me dorë nga Mbreti. Mesazhi thoshte:

Në kujtim të dashur dhe të përkushtuar.