Celebrities Gossip

Meghan Markle do të nënshkruajë një marrëveshje shumëmilionëshe me gjigandin e modës Dior!

Shtëpia franceze e modës është planifikuar të bashkohet me Dukeshën e Sussex, duke e bërë atë një fytyrë të profilit të lartë të markës, pas emërimit të yjeve të dramës tajlandeze “KinnPorsche”, Nattawin Wattanagitiphat dhe Phakphum Romsaithong. Pas anulimit të podcast-it të saj pas vetëm një sezoni, Meghan Markle do të marrë një rol të ri kryesor si fytyra e Dior.

Thashethemet janë të shumta në të gjithë Hollywoodin se hapi i ardhshëm i Dukeshës së Sussex është të nënshkruajë një kontratë me gjigantin francez të modës, e cila mund t’i sjellë asaj një vlerë marramendëse prej 20 milionë dollarësh (ose rreth 18.2 milionë euro) për tre vjet.

Në prill, Markle u regjistrua me agjencinë e talenteve WME dhe duket se misioni i tyre i fundit është të ‘rishpikin’ mbretërorin në vazhdën e publicitetit negativ rreth marrëdhënies së tensionuar në dukje të Markle dhe burrit të saj me familjen e tij, veçanërisht në lidhje me publikimin të librit të tij ‘Spare’.

Me popullaritetin e tyre të dëmtuar në SHBA, Meghan duke u bashkuar me yjet globale, duke përfshirë Rihanna dhe Jennifer Lawrence si fytyra publike e markës, ka të ngjarë të bëjë njëfarë mënyre për të rehabilituar imazhin e tyre.

Thashethemet se Meghan mund të bëhet ‘Duçesha e Dior’ vijnë pasi një ekzekutiv i Spotify e quajti atë dhe Harry-n “marrëveshje” pas përfundimit të papritur të marrëveshjes së tyre prej 25 milionë dollarësh (rreth 22.8 milionë euro) me gjigantin e transmetimit.

Të premten e kaluar (16 qershor), Spotify anuloi kontratën e tij me Meghan dhe Harry pasi ata nuk arritën të prodhonin përmbajtje të mjaftueshme në podcast-in e Meghan, Archetypes. Duke u fokusuar në stereotipet kundër grave, kompania e tyre mediatike Archewell arriti të jepte vetëm 13 orë podcast në tre vjet.

Në një deklaratë të ndërsjellë nga kompania dhe gjigandi i transmetimit pretenduan se të dy palët “kishin rënë dakord reciprokisht të ndaheshin”. Që kur u larguan nga rolet e tyre si mbretërorë zyrtarë në janar 2020, çiftit i është dashur kryesisht të financojë stilet e tyre të jetesës ekstravagante, pavarësisht se princi i atëhershëm Charles u dhuroi atyre “një shumë të konsiderueshme” për të mbështetur kalimin e tyre drejt pavarësisë financiare.