Celebrities Gossip Showbiz

Në ankand këmisha që Princesha Diana veshi për fotografitë e fejesës!

Një këmishë e veshur nga Princesha e ndjerë e Uellsit, Diana, në portretin e saj të fejesës mund të shitet deri në 100,000 dollarë në ankand muajin e ardhshëm. Diana e veshi këmishën në vitin 1981 për një set fotografik për të shpallur zyrtarisht fejesën e saj me princin e atëhershëm Charles. Fotoja, e publikuar në numrin e shkurtit 1981 të revistës Vogue, është bërë nga Anthony Armstrong-Jones, Konti i parë i Snowdon, i cili ishte i martuar me Princeshën Margaret, motrën e Mbretëreshës Elizabeth II.

Bluza me mëngë të gjata është prej mëndafshi dhe ka një fjongo rozë saten që lidhet në një hark poshtë jakës. Blerësi i këmishës do të marrë gjithashtu një letër autenticiteti të nënshkruar nga Elizabeth Emanuel dhe një kopje të librit të vitit 1998 “Diana: Her Fashionable Life” nga Georgina Howell. Shtëpia e ankandeve pret që ajo të shitet për 80,000 deri në 100,000 dollarë.

Rikujtojmë, se trikoja e famshme e kuqe me qingja të bardhë, e veshur nga Princesha Diana në vitin 1981, menjëherë pas fejesës së saj me Princin Charles, u shit për 1.1 milion dollarë pas një “beteje” të ashpër të ofertave përmes internetit. Oferta e blerësit, duke përfshirë taksat dhe komisionin, është dhjetë herë më shumë se vlerësimi fillestar i Sotheby’s. Shtëpia e ankandit vlerësoi se do të kapte midis 50,000 dhe 80,000 dollarë.