Celebrities Gossip Showbiz

Një diva si Adele! Artistja me famë botërore refuzon qëndrimin në pronën luksoze!

Rezidenca e Adele në Las Vegas filloi të premten mbrëma, por prapa skenave ka pasur një dramë, me këngëtaren që shmanget nga një suitë luksoze në një hotel në pronësi të Caesars Palace, ku po zhvillohet shfaqja. Mbështetja ikonë e Vegasit ofroi akomodim të mrekullueshëm në Palazzo Suites në kazino Rio si pjesë e marrëveshjes së saj për të kënduar në Caesars Palace Colosseum për 1 milion dollarë në natë të raportuar.

Suita thuhej se ishte një akomodim luksoz, me një punonjës ndihmë brenda dhe plani ishte që Adele të kalonte fundjavat e mbyllur atje me djalin Angelo dhe të dashurin Rich Paul nga tani deri në mars. Megjithatë, mund të zbulohet se këngëtarja po jeton në një shtëpi njëkatëshe në një fushë golfi në resortin rival Wynn.

Fairway Villa me dy dhoma gjumi kushton 3,883 dollarë në natë dhe është një dhomë me sipërfaqe 3,224 metra katrorë, e cila përfshin një TV 80 inç, zonë ngrënieje me një bar, dy banjo mermeri. Qëndrimi atje ndoshta i jep asaj një privatësi më të madhe, pasi vilat afrohen përmes makinës së tyre private. Një kolonë makinash të përdorura nga këngëtarja u pa duke u nisur nga Caesars Palace në Wynn të shtunën pas koncertit. Një burim lokal tha:

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi lëvizjen, por padyshim që është e pazakontë që Adele të mos qëndrojë në Caesars dhe thashethemet lokale janë përhapur.