Celebrities Music Showbiz

Një vajzë që njeh vetëm suksese me muzikën e saj/Jeni kuriozë të zbuloni sa shkon vlera e pasurisë së Taylor Swift?!

Taylor Swift është një këngëtare, kompozitore dhe producente amerikane e lindur më 13 dhjetor 1989 në West Reading, Pennsylvania dhe prindërit e saj e quajtën atë sipas muzikantit James Taylor. Taylor Swift është bërë një nga artistet më të njohura dhe më të suksesshme në botë, duke shitur mbi 200 milionë albume dhe ka punuar për markat globale si Target, Sony, AT&T, CoverGirl, Verizon Wireless, Diet Coke, Keds, AirAsia dhe shumë të tjera.

Ajo u bë artistja e parë në histori që fitoi 10 vendet më të mira të tabelës Billboard Hot 100 me këngë nga albumi i saj i ri “Midnights”.

Taylor Swift ndau emocionet e saj në një postim në Twitter.

 

Taylor Swift është një nga këngëtaret më fitimprurëse në botë, duke fituar rreth 150 milionë dollarë çdo vit nga turnetë e saj në mbarë botën, shitjet e albumeve dhe shumë përpjekje të tjera, këto janë disa nga arsyet pse ajo ka një vlerë neto të vlerësuar rreth 400 milionë dollarë.  Ajo zotëron pasuri të paluajtshme me vlerë mbi 90 milionë dollarë në mbarë botën dhe është mbajtësja e rekordeve për më shumë transmetime në një ditë të vetme në Spotify.

Është raportuar më parë se Swift fitoi mbi 943 milionë dollarë gjatë pesë turneve botërore që kishte midis 2009 dhe 2018. Turneu i saj i stadiumit “Reputation” në vitin 2019 thuhet se fitoi 266 milionë dollarë. Ndërkohë Taylor Swift sapo ka shpallur turneun e saj të ri botëror, i cili quhet “The Eras Tour”.

Jam e magjepsur të njoftoj turneun tim të ardhshëm: Taylor Swift | The Eras Tour, një udhëtim nëpër epokat muzikore të karrierës sime (e kaluara dhe e tashmja!) Pjesa e parë e turneut do të jetë në stadiumet në të gjithë SHBA-në, me data ndërkombëtare të njoftohemi sa më shpejt që të mundemi!