Celebrities Showbiz

Nuk i shpëton as Ed Sheeran, rezulton pozitiv me COVID-19!

Ed Sheeran është izoluar pasi rezultoi pozitiv me COVID-19.

Ylli i muzikës pop tha në një postim në faqen e tij në Instagram se do të vazhdojë të japë intervista dhe performanca nga shtëpia, në pamundësi për të qenë afër njerëzve e fansave.

Sheeran, i cili jeton pranë Framlingham në Suffolk, tha: “Kërkoj falje kujtdo që e kam zhgënjyer, qëndroni të sigurt të gjithë”.

Javën e kaluar ai performoi në Londër si pjesë e çmimeve inauguruese “Earthshot”, të organizuar nga Duka dhe Dukesha e Kembrixhit.

Në postimin e tij, Ed theksoi më tej:

“Hej njerëz, një shkrim i shpejtë për t’ju thënë se fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv për COVID, kështu që tani jam duke u izoluar dhe duke ndjekur udhëzimet e qeverisë”.

“Kjo do të thotë që tani nuk jam në gjendje të jem në ndonjë angazhim, kështu që do bëj sa më shumë intervista dhe performanca të planifikuara nga shtëpia”.

Këngëtari dhe tekstshkruesi u raportua se do të lançojë një album të ri në muajin nëntor.

Në po të njëjtën kohë, edhe Adele do të rikthehet me albumin e ri “30”, pas gjashtë vitesh.