Celebrities Sport

“Nuk mund ta nënvlerësosh lojtarin më të mirë në botë!”/Georgina Rodriguez shpërthen kundër trajnerit të Portugalisë!

E dashura e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez, ka kritikuar ashpër trajnerin e Portugalisë, Fernando Santos, pasi skuadra e tij u eleminua nga Kupa e Botës FIFA 2022 në çerekfinale. Skuadra portugeze u mund nga Maroku me rezultat 1-0, e cila u bë skuadra e parë afrikane që arrin në fazën gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Gjatë ndeshjes, Santos e përjashtoi Cristiano Ronaldon nga 11-ta dhe e futi në lojë në minutën e 50-të. 68-vjeçari kishte zgjedhur një strategji të ngjashme edhe në raundin e 16-të, ku Ronaldo filloi nga stoli dhe Portugalia regjistroi një fitore 6-1 ndaj Zvicrës. Por pas humbjes, Georgina Rodriguez sulmoi Santons për përzgjedhjen e ekipit dhe deklaroi se nënvlerësimi i ‘lojtarit më të mirë në botë’ dhe ‘armës më të fuqishme’ do të ketë pasoja. Këtë mesazh ajo e ka postuar në ‘InstaStory’-n e saj në Instagram ku thuhej:

Sot, shoku dhe trajneri yt mori vendimin e gabuar. Ai shoku për të cilin ke kaq shumë fjalë admirimi dhe respekti. I njëjti që kur të fut në fushë, pa se si gjithçka ndryshoi, por ishte tepër vonë. Nuk mund të nënvlerësohet lojtari më i mirë në botë, arma e tij më e fuqishme. Aq më pak duhet të ngrihet për ata që nuk e meritojnë. Jeta na jep mësime. Sot nuk humbasim, mësojmë. Ne ju admirojmë.

Por përkundrazi, Fernando Santos nuk është penduar për përzgjedhjen e skuadrës së tij kur u pyet nëse do të kishte një rezultat tjetër nëse Ronaldo do ta niste ndeshjen. Santos deklaroi se skuadra luajti jashtëzakonisht mirë kundër Zvicrës dhe për këtë arsye ai zgjodhi një ekip të ngjashëm. Duke folur për mediat, Fernando Santos tha:

Nuk mendoj kështu, nuk jam penduar. Mendoj se kjo ishte një skuadër që luajti shumë mirë kundër Zvicrës. Cristiano Ronaldo është një lojtar i madh, ai hyri kur menduam se ishte e nevojshme, kështu që nuk vjen keq.