Travel

Pajisjet më të mira të udhëtimit që nuk e dinit se ju nevojiteshin për pushimet tuaja të ardhshme!

Aeroportet tani janë të mbushura me njerëz që rezervojnë udhëtime të minutës së fundit për t’i shpëtuar temperaturave të ftohta. Nëse po pyesni veten se çfarë mund të merrni me vete, sugjerimet tona do ta bëjnë udhëtimin tuaj më të rehatshëm dhe të jeni të sigurt se keni investuar në diçka që do ta bëjë udhëtimin tuaj 10 herë më të mirë.

Kudo që të jeni duke fluturuar, ka disa pajisje të shkëlqyera që duhet të keni me vete në valixhen tuaj. Disa nga ju mund të kërkojnë të çlodhen plotësisht gjatë udhëtimit duke vendosur kufje dhe mbështetëse për këmbët, ndërsa të tjerëve mund t’u duhen të gjitha këshillat kryesore për t’i ndihmuar ata të zgjedhin gjërat e duhura dhe të mos marrin me vete gjithçka që ju del përpara. Nga jastëkët e udhëtimit dhe tapat e veshit deri tek çantat e udhëtimit, këto janë disa nga gjërat thelbësore që do të ndryshojnë përgjithmonë mënyrën e udhëtimit.

Jastëk udhëtimi

Një jastëk udhëtimi ka qenë prej kohësh në listat tona të paketimit të domosdoshëm për aq kohë sa e mbajmë mend, sepse nuk ka asgjë më të keqe se të ngecesh mes dy njerëzve që kanë fjetur dhe ti nuk mund të mbyllësh asnjërin sy.

Tapa veshi për fluturime

Pavarësisht nëse vuani nga dhimbja e veshit për shkak të presionit gjatë fluturimit, ose thjesht dëshironi të mbytni tingujt rrethues në mënyrë që të mund të dremitoni gjatë udhëtimit tuaj, tapa veshë fluturimi dhe një maskë për sytë janë të domosdoshme. Tapat e veshit janë shumë të lehta për t’u përdorur, thjesht futen në veshët tuaj përpara se të niseni, por hiqini kur të keni arritur në lartësi të larta dhe hiqini përsëri kur përgatiteni për ulje, për ta bërë udhëtimin pak më të rehatshëm.

Mbajtëse telefoni gjatë fluturimit

Të gjithëve na pëlqen të shikojmë shfaqjet ose filmat tanë të preferuar, të cilët i kemi shkarkuar para një fluturimi të gjatë, pa shqetësime dhe zhurma. Por lëreni dorën tuaj të pushojë pak me këtë mbajtëse të shkëlqyeshme telefoni për ta mbajtur ekranin tuaj të mbështetur gjatë gjithë fluturimit, kështu që gjithçka që duhet të bëni është të uleni, të relaksoheni dhe të porosisni disa ushqime të lehtë gjatë fluturimit.

Çantë shpine e madhe udhëtimi

Pavarësisht nëse keni paketime të lehta ose jo, është gjithmonë e dobishme të keni një çantë shpine për ta përdorur si bagazh dore në fluturimin tuaj. Kjo çantë shpine e madhe udhëtimi është ideale pasi ka një ndarje për absolutisht çdo gjë, si dhe një ndarje të fshehtë për qëllime kundër vjedhjes, në mënyrë që të jeni të sigurt që gjërat tuaja me vlerë mbahen në një vend të sigurt, plus një pikë karikimi për të mbajtur telefonin tuaj dhe pajisje të tjera.

Shishe uji të sigurta

Ky dizajn i mrekullueshëm mund t’ju mbajë larg frikës, pasi është një shishe uji, me një ndarje sekrete shtesë për të ruajtur bizhuteritë dhe sendet rezervë.

Portofol me dokumenta

Një portofol udhëtimi kursen të gjithë konfuzionin kur jeni në lëvizje, pasi ka një ndarje për absolutisht gjithçka dhe do ti keni të gjitha në një kuletë dore të vogël.

Ventilator portativ

Kudo që të jeni një ventilator portativ është thelbësor kur bëhet shumë nxehtë. Ky mbështetës dore mund t’ju japë një freskim të shpejtë për t’ju ndihmuar të qetësoheni, kështu që nëse keni ngecur në metronë e Londrës në një valë të nxehti, ose duke pushuar në pishinë me nxehtësi 40 gradë, kjo do të jetë një pajisje e mrekullueshme që do t’ju shërbejë shumë nëse nuk ndiheni mirë.