Celebrities Gossip Showbiz

Pas deklaratës që bëri për Keanu Reeves, Matthew Perry i kërkon falje publike aktorit!

Së fundmi aktori i njohur Matthew Perry i ka kërkuar falje publike, Keanu Reeves pas komentit në librin e tij. Ylli i “Friends” në një deklaratë për ‘People’ tha se:

Unë jam në fakt një fans i madh i Keanu. Unë thjesht zgjodha një emër të rastësishëm, gabimi im. Kërkoj falje. Duhet të kisha përdorur emrin tim.

Rikujtojmë, se Perry u shpreh për Keanu Reeves në librin e tij duke thënë: 

Pse mendimtarët origjinalë si River Phoenix dhe Heath Ledger vdesin, por Keanu Reeves ende ecën mes nesh?

53-vjeçari, dukej se mezi po e mbante përbuzjen e tij për 58-vjeçarin me të cilin duket se nuk ka bashkëpunuar ndonjëherë ndërsa diskutonte për mikun e tyre të përbashkët River Phoenix, i cili ndërroi jetë në 1993 nga një mbidozë droge. Në libër, Perry detajon edhe frikën e tij gati fatale për shëndetin, sprovat dhe mundimet e jetës së tij personale, të cilat dikur përfshinin Cameron Diaz që dyshohet se e goditi me grusht në fytyrë.

“Cameron më goditi. Ishte e qartë se ajo nuk ishte aspak e interesuar për mua,”-shkruan ai. Rikujtojmë, se Perry ka folur së fundmi edhe për jetën e tij sentimentale duke zbuluar detajet e romancës sekrete me yllin e hollivudit Julia Roberts. Edhe pse ai pranoi se në një moment “kishte vrapuar në shtëpi për t’i lexuar letrat e saj”, lidhja, për fat të keq, nuk zgjati. Për herë të parë, aktori ka folur hapur për jetën private duke përmendur marrëdhëniet me disa nga gratë më të bukura në botë.