Celebrities Magazine Showbiz

Pas ndarjes me Kylie Jenner, reperi Travis Scott është në kërkim nga policia për shkak të një incidenti të fundit!

Policia e Nju Jorkut është në kërkim të reperit Travis Scott pasi ai dyshohet se goditi një inxhinier të zërit dhe shkaktoi dëme në vlerë prej 12,000 dollarësh në një klub nate në Manhattan të mërkurën herët në mëngjes, thanë zyrtarët. Sipas një deklarate të departamentit, oficerët nga Departamenti i Policisë së qytetit të Nju Jorkut në Midtown Precinct South iu përgjigjën Club Nebula në West 41st Street rreth orës 3:25 të mëngjesit pasi një inxhinier i zërit tha se ai ishte i përfshirë në një mosmarrëveshje verbale me Scott.

Reperi u akuzua për përshkallëzimin e mosmarrëveshjes në një përleshje fizike. Travis Scott e goditi viktimën me një grusht të mbyllur në anën e majtë të fytyrës.

Më herët në mbrëmje, Scott ishte në shfaqjen e reperit Don Toliver në Irving Plaza, rreth 25 blloqe në jug të Club Nebula. Toliver, Scott dhe të tjerë ishin në Nebula për festën e pasme të shfaqjes. Zëdhënësi i Scott lëshoi deklarata në emër të tij, drejtuesve të klubit, avokatit të muzikantit dhe një rezervuesi talentesh që organizoi festën pas shfaqjes. Të katër personat thanë se incidenti ishte i jashtëzakonshëm, me tre prej tyre që përdorën fjalën “keqkuptim” për të përshkruar incidentin, megjithëse asnjë nga katër deklaratat nuk adresonte drejtpërdrejt pretendimet nëse Scott ishte fizikisht.

Ndërsa ky është padyshim një keqkuptim që del jashtë proporcionit nga klikimet dhe dezinformatat, ne po punojmë në mënyrë aktive me vendin e ngjarjes dhe zbatimin e ligjit për të zgjidhur dhe rregulluar rekordin. Ne kemi besim se klienti ynë do të pastrohet nga çdo keqbërje.

Artisti 31-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Jacques Bermon Webster II, është i dashuri prej kohësh i yllit të realitetit televiziv Kylie Jenner. Ata kanë dy fëmijë së bashku. Emri i Scott lidhet gjithashtu nga shumë me një festival muzikor në Hjuston, i cili u bë vdekjeprurës më 5 nëntor 2021, kur 10 njerëz vdiqën në koncertin e tij në Astroworld. Ai është një titullar në festivalin Rolling Loud të kësaj fundjave në Hollywood Park Grounds në Inglewood, Kaliforni.

Scott do të dalë në skenë të shtunën, një ditë pasi Kodak Black do të performojë. Artisti ende pret të performojë në Inglewood të shtunën, tha të mërkurën përfaqësuesi i Scott. Një gjykatës në Florida urdhëroi të martën reperin, emri i vërtetë i të cilit është Bill Kapri, të marrë pjesë në rehabilitimin e drogës për 30 ditë pasi ai dyshohet se doli pozitiv për fentanyl, në kundërshtim me kushtet e lirimit me kusht. Gjyqtarja e qarkut Broward, Barbara Duffy, tha se artisti i “Super Gremlin” mund të qëndrojë i lirë deri më 7 mars.