Celebrities Gossip Showbiz

Pas ndarjes nga Angelina Jolie, jeta e Brad Pitt ka ndryshuar totalisht!

Ne e njohim atë si një udhëheqës legjendar, ndoshta zemërthyerin më të madh të të gjitha kohërave. Por Brad Pitt nuk është i lidhur me asnjë nga ato koncepte të vjetra. Dhe, siç zbulon ai në një intervistë të publikuar për edicionin e fundit të British GQ, ambiciet e tij për pjesën tjetër të jetës së tij janë më mistike sesa mund të kishim imagjinuar ndonjëherë.

Gjatë intervistës, Pitt shihet me një çamçakëz me shije nikotine. Ai shpjegon se e la duhanin gjatë pandemisë pasi kuptoi se thjesht reduktimi i cigareve nuk do të mjaftonte, ai duhej t’i linte ato. Është një nga disa ndryshime rrënjësore që ai ka bërë në shëndetin e tij gjatë viteve të fundit.

Kur Pitt flet për të kaluarën, ai ka një stil budist shkëputjeje, një lloj të qetë vetë-kërkimi. Ai është gjithashtu shumë i gatshëm të pranojë tërheqjen nga veset të tij të vjetra, duke kujtuar ditët kur do të pinte një cigare “në mëngjes, me kafen, thjesht e shijshme”. Në mendjen e Pitt ka njerëz të caktuar që mund ta bëjnë këtë gjatë gjithë jetës së tyre.

Pavarësisht ndjenjës mbizotëruese të izolimit, Pitt pranon se ka gjetur shoqëri dhe miqësi përmes vendimit të tij për të hequr dorë nga alkooli në vitin 2016. I sapo divorcuar, aktori kaloi 18 muaj duke ndjekur takimet e rregullta të ‘Alkoolikëve Anonim’, ndërsa përqafoi parimet thelbësore të grupit për mungesën nga të gjitha substancat që ndryshojnë mendjen dhe ndershmërinë në lidhje me natyrën e varësisë.

Kam pasur një grup vërtet të lezetshëm burrash këtu që ishte vërtet privat dhe selektiv, kështu që ishte i sigurt. Sepse kisha parë gjëra të njerëzve të tjerë që ishin regjistruar ndërsa po zbulonin gjithçka rreth tyre, dhe kjo është thjesht mizore për mua.

Pitt, një duhanpirës i përjetshëm, gjithashtu mori vendimin për të hequr cigaren nga jeta e tij, duke zgjedhur në vend të kësaj të zëvendësojë duhanin me çamçakëz me shije nikotine.

Unë nuk e kam atë aftësi për të bërë vetëm një ose dy në ditë. Nuk është në natyrën time…

Brad Pitt ka dhënë një vlerësim të zymtë të gjendjes së tij teksa po kalon nga kolapsi i martesës me aktoren Angelina Jolie. Ylli i Hollywood-it ka përqafuar një jetë pa alkool dhe varësi që filloi menjëherë pasi divorci i tyre u finalizua në vitin 2016, por pozitiviteti i tij zbutet nga besimi se të gjithë ne përjetojmë thyerje zemre në një moment të jetës sonë. Duke folur për edicionin e fundit të British GQ, Pitt, këmbënguli se trazirat emocionale dhe trishtimi i thellë janë një pjesë e pashmangshme e rritjes.

Unë mendoj se të gjithëve na është thyer zemra. Gjithmonë jam ndjerë shumë i vetmuar në jetën time, i vetmuar duke u rritur si fëmijë, i vetmuar edhe këtu jashtë, dhe me të vërtetë nuk kam pasur një përqafim më të madh me miqtë dhe familjen time së fundmi. Ishte diçka rreth asaj se kur mund të ecni me paradoksin, kur mbani dhimbje të vërtetë dhe gëzim të vërtetë në të njëjtën kohë, kjo është pjekuri, kjo është rritje.