Celebrities Gossip Magazine

Përfaqësuesit e Princit Harry pretendojnë se ai ka dhomë private në hotel për t’i shpëtuar Meghan Markle!

Princi Harry nuk ka një dhomë hoteli që ai dyshohet se e përdor për të shpëtuar nga gruaja Meghan Markle, pavarësisht nga një raport i ri që pretendon të kundërtën. Një përfaqësues i Dukës së Sussex hodhi poshtë thashethemet të dielën, duke i thënë Page Six, “Kjo nuk është e vërtetë”. Burimet pohuan për The Sun Saturday se Harry, 38 vjeç, ka një dhomë private “të lënë mënjanë” në një hotel luksoz pranë shtëpisë së tij dhe Markle’s Montecito, Kaliforni, kur i duhet kohë vetëm.

Media pohoi më tej se Harry- i cili ndan djalin Archie, 4 vjeç dhe vajzën Lilibet, 1 vjeçe me Meghan gjithashtu dyshohet se do të vraponte në “vendin e tij të arratisjes” në San Vicente Bungalows, një klub privat anëtarësh në Los Anxhelos me rregulla të rrepta për të mbrojtur mysafirët e saj. San Vicente Bungalows i jep përparësi privatësisë së mysafirëve të saj ekskluzivë përmes një liste të gjerë procedurash sigurie, duke përfshirë ndalimin e përdorimit të kamerave gjatë ambienteve të tyre.

Thuhet se klubi do të vendosë ngjitëse mbi kamerat e telefonit të mysafirëve pas hyrjes. Përveç rregullave strikte të telefonit, të ftuarit thuhet se janë të ndaluar të diskutojnë atë që shohin brenda klubit ekskluziv. Ata gjithashtu janë të ndaluar të afrohen me mysafirë të tjerë brenda klubit. Ish-çifti mbretëror i cili festoi në heshtje pesë vjet martesë të premten e kaluar ka qenë në ujë të nxehtë që nga ndezja e polemikave mbi një ndjekje të supozuar “gati katastrofike” dy-orëshe me makinë paparacësh në New York City më 16 maj.

Që nga incidenti, njerëz të tillë si kryebashkiaku Eric Adams i kanë ardhur në mbështetje të çiftit, duke thënë:

Është e qartë se paparacët duan të marrin pamjen e duhur, duan të marrin historinë e duhur, por siguria publike duhet të jetë gjithmonë në krye. 

Kryebashkiaku shtoi gjithashtu se dy oficerët e NYPD “mund të ishin plagosur”. Sidoqoftë, njujorkezë të tjerë si Bethenny Frankel thjesht nuk po e blejnë atë. Alumi i “Real Housewives of New York City” goditi Harry-n dhe Meghan-in më 16 maj, duke thënë:

Nëse e dini se do të jetë kaq e tmerrshme dhe ndjekja është kaq e rrezikshme, ngadalësoni, ndaloni makinën, dilni jashtë, shkoni në një restorant, bëni një pushim dhe prisni atë.

Kryeministri i Britanisë Rishi Sunak gjithashtu dukej se e hodhi poshtë përplasjen e çiftit me padronë, duke e quajtur incidentin “nuk është në të vërtetë prioriteti im”.