Celebrities Gossip Showbiz

Princi Harry mban të njëjtin byzylyk për 20 vjet, me një histori tronditëse pas tij!

Kur filluan të përhapeshin thashethemet se Princi Harry kishte filluar të takohej me aktoren amerikane Meghan Markle, kishte diçka që shumë shpejt u bë virale.

Nusja e tij e ardhshme u pa e veshur me një byzylyk me rruaza blu, i cili ishte shumë i ngjashëm me atë që mban princi. Fotot e kyçeve të tyre u bënë virale dhe të gjithë u emocionuan shumë duke krahasuar dy aksesorët. Por në të gjitha fotot, pranë rruazave, është një byzylyk tjetër – dhe është ai që Harry e mban për më shumë se 20 vjet.

Edhe pse askush nuk e shikonte me të vërtetë atë në atë kohë, ka një histori shumë prekëse por zemërthyese pas saj dhe është jashtëzakonisht e rëndësishme për Harry-n. Princi Harry vesh shumë byzylykun e argjendtë, veçanërisht në ngjarje të rëndësishme, duke përfshirë ndeshjet e mëdha të polo, ditën kur mori rezultatet e provimit dhe për fotot e tij zyrtare të shkollës. Dhe ai gjithashtu e veshi atë në ditën më të rëndësishme të jetës së tij deri më tani – ditën e tij të dasmës. Besohet se ai e mori byzylykun gjatë një udhëtimi në Afrikë në vitin 1997, menjëherë pas vdekjes tragjike të nënës së tij, Princeshës Diana, raporton Business Insider. Në një intervistë të mëparshme, Harry tha:

Unë erdha [në Afrikë] për herë të parë në vitin 1997, menjëherë pasi mamaja ime vdiq. Babai im më tha mua dhe vëllait tim të bënim valixhet – do të shkonim në Afrikë për t’u larguar nga e gjithë kjo.