Celebrities Gossip Showbiz

Ka kaluar një vit që nga takimi i vëllezërve Princit William dhe Harry, momentet e sikletshme mes dyshes…

Ndarja e tyre e hidhur do të thotë se vëllezërit në grindje Princi William dhe Princi Harry janë parë rrallë në publik së bashku në disa vite. Në fakt, një nga paraqitjet e tyre të fundit ku ata u panë së bashku ishte pikërisht një vit më parë sot, kur ata u ribashkuan për t’i dhënë lamtumirën e fundit gjyshes së tyre të ndjerë Mbretëresha në funeralin e saj. Gjatë funeralit, të dy qëndruan krah për krah disa herë ndërsa marshuan në procesione pas arkivolit të gjyshes së tyre.

Megjithatë, dukej se kishte një moment paksa të sikletshëm kur familja mbretërore zunë vendet e tyre në kupolën e Shën Gjergjit për shërbimin e përkushtimit pas ceremonisë në Westminster Abbey. William duhej të frenonte gruan e tij Kate, si dhe fëmijët Princin George dhe Princeshën Charlotte për të lënë Harry-n dhe gruan e tij Meghan Markle të uleshin në vendet e tyre.

William duhej të vinte në dukje se ata duhej të prisnin, duke e detyruar Kate të tërhiqej për të lejuar Harry-n dhe Meghan-in të zbrisnin në stol. Dhe sipas ekspertes së gjuhës së trupit, Judi James, u duk se gjatë këtij momenti kishte pak komunikim mes familjeve, përjashto një gjest të pazakontë nga Harry. Ajo i tha Mirror:

Gjatë shërbimit të dytë në Windsor ishte një moment kur William dhe familja e tij u detyruan të përmbaheshin për të lejuar Harry-n dhe Meghan-in të futeshin fillimisht në stolat. Pavarësisht afërsisë, dukej se nuk kishte asnjë shenjë në kamera çdo shikim apo mirënjohje të shkëmbyer, përveç një gjesti me dorë nga Harry.