Celebrities Music Showbiz

Reperja e njohur Carbi B bashkon forcat me Kanye West dhe Lil Durk për të sjellë një super bashkëpunim!

Artistja e njohur Cardi B ka paralajmëruar se kënga më e re me Kanye West dhe Lil Durk e quajtur “Hot Sh*t” do të publikohet shumë shpejt. Është prodhuar nga Tay Keith dhe do të dalë këtë të premte, më 1 korrik. Ajo e dha lajmin me një reklamë gjatë Çmimeve BET dhe më vonë e konfirmoi atë në rrjetet sociale. Albumi i fundit i Cardi B, “Invasion of Privacy”, doli në vitin 2018.

“Hot Sh*t” do të jetë kënga e saj e parë si artiste solo që nga “Bet It” e vitit 2021. Pas publikimit të këngës së fundit, Cardi përgjoi Summer Walker dhe SZA për versionin e tyre të zgjeruar të “No Love” dhe ajo iu bashkua reperëve të tjerë të Bronx-it Kay Flock dhe Dougie B për këngën e tyre “Shake It”.

Këto ditë, Cardi B e ka kaluar pjesën më të madhe të kohës duke bashkëpunuar me artistë të tjerë. Ajo vendosi të bashkëpunonte me Lizzo (“Rumors”), Normani (“Wild Side”), Migos (“Type Shit”) dhe Summer Walker (“Bitter”) vetëm në 2021. Cardi B u ndal gjithashtu nga çmimet Grammy 2021 për të performuar “Up” dhe “WAP”.

Përveç karrierës së saj muzikore, Cardi B solli në jetë fëmijën e saj të dytë, intervistoi Joe Biden përpara zgjedhjeve presidenciale dhe iu kthye aktrimit për filmin e ardhshëm komedi “Assisted Living”. Cardi B gjithashtu u qëndroi besnike rrënjëve të saj në Bronx duke bashkëpunuar me zyrën e kryetarit të bashkisë së Nju Jorkut për të ndihmuar në mbulimin e shpenzimeve të varrimit për familjet e 17 personave që vdiqën në zjarrin e apartamenteve në Bronx më 9 janar.

Vlen të theksohet gjithashtu se Cardi B është e martuar me yllin e grupit të njohur të muzikës rap “Migos”, Offset, me të cilin e ka vajzën 3-vjeçare, Kulture dhe djalin e vogël, Wave, të cilin e solli në jetë në shtator të vitit 2021. Nga atëherë, ajo u largua paksa nga muzika për t’u fokusuar në jetën familjare.