Celebrities Gossip Showbiz

Për shkak të “Grammy Awards” reperja Cardi B detyrohet të mbyllë rrjetet e saj sociale!

Cardi B largohet nga rrjetet sociale. Reperja 29-vjeçare fshiu llogaritë e saj në Twitter dhe Instagram të dielën në mbrëmje pasi u përplas me fansat për mospjesëmarrjen në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Grammy 2022. Në lidhje me largimin nga rrjetet sociale të saj Billboard kapi mesazhet përpara se të fshihej llogaria e saj, ajo ishte shprehur:

Po e fshij Twitter-in tim, por oh Zot e urrej këtë bazë fansash budallenj. Ju i keni qëllimet tuaja shumë të ngadalta që tërhiqnin zvarrë fëmijët e mi, sepse të gjithë menduan se do të shkoja në Grammy dhe nuk shkova? Dreq, thjesht nuk mundem. Më duhet të mbroj veten.

Në një tjetër postim në Twitter, Billboard raportoi se Cardi i pyeti edhe një herë fansat se kur u dha atyre idenë se do të merrte pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, ku u nominua për performancën më të mirë të repit. Ajo humbi ndaj Baby Keem dhe Kendrick Lamar “Family Ties” përpara transmetimit të Grammy.

Ku dhe kur kam dhënë ndonjëherë sugjerime? A je mirë? Nuk do të shkoj në një show nëse nuk kam një këngë të re për të interpretuar ose nëse albumi im nuk del. Vitin e ardhshëm, po. 

Cardi B më pas u shpjegoi fansave në një tjetër postim në Twitter se ajo nuk ishte as në Las Vegas, ku po mbahej Grammy.

Unë kam postuar në InstaStory-t e mia të Instagram sikur jam në shtëpinë time dhe realisht jam në Nju Jork.

Cardi B foli për fansat që sollën fëmijët e saj në bisedë.

Një gjë që unë e urrej është kur njerëzit më quajnë dembele sepse punoj shumë si nënë. Dhe kjo është arsyeja pse unë jam e inatosur.

Sipas Billboard, Cardi B ka bërë një pushim nga Twitter në dy raste të mëparshme  një herë në tetor 2020 dhe një herë tjetër më vonë në mars 2021.