Celebrities Magazine Showbiz

Ribashkim i një dashurie të harruar! Çfarë i bëri bashkë këngëtarët 10 vjet pas ndarjes së tyre?!

Harry Styles u pa në një ribashkim me ish-të dashurën e tij Taylor Swift në Grammy 2023, 10 vjet pas ndarjes së tyre. Këngëtarja dhe kantautori 29-vjeçar i “As It Was” ishin në lidhje nga viti 2012 deri në vitin 2013. Një dekadë pas ndarjes, dy protagonistët u ribashkuan në Grammy 2023 mbrëmë, teksa ai mori albumin më të mirë vop vokal gjatë ceremonisë vezulluese, të mbajtur në Los Angeles.

Fitorja e këngëtarit Harry u prezantua nga Jennifer Lopez pasi Harry mundi ABBA, Adele, Coldplay dhe Lizzo, të cilët ishin gjithashtu të nominuar. Ndërsa Harry, i veshur me një xhaketë smoking të bardhë dhe të zi dhe bluzë argjendi, po shkonte në skenë, ish-i i tij Taylor u pa në këmbë dhe duartrokiste së bashku me pjesën tjetër të pjesëmarrësve në ceremoni. Këngëtarja dukej mjaft e buzëqeshur, ndërsa vazhdonte të duartrokiste.

Ndërsa pranoi fitoren, Harry ndau mirënjohjen e tij për të gjithë ata që frymëzuan këtë album dhe të dashurit e tij që e mbështetën atë gjatë gjithë procesit. Ai shtoi se si bërja e albumit “Harry’s House”, i cili i dha atij një famë të paparë, ishte një ndër sukseset e tij më të mëdha. Harry tha:

Nga bërja me dy nga miqtë e mi më të mirë deri tek luajtja e saj për njerëzit ka qenë gëzimi më i madh që mund të kisha kërkuar.

Diku tjetër gjatë ceremonisë, kantautorja Taylor, u pa duke biseduar me dashurinë e saj të mëparshme. Harry dhe Taylor dukeshin të përfshirë në bisedë ndërsa ajo bëri një gjest miqësor duke i vënë dorën në krahun e tij. Nuk është hera e parë që dyshja takohen që nga ndarja e tyre në vitin 2013. Ata dëshmuan se gjërat ishin miqësore mes tyre siç u bisedua në ndarjen e 63-të të çmimeve Grammy në 2021, kur Taylor u bë gruaja e parë në historinë e çmimit që fitoi albumin e vitit tre herë.

Harry dhe Taylor ndezën për herë të parë thashethemet për romancë në nëntor 2012, kur prezantuesi i “US X Factor” Mario Lopez, pretendoi se i kishte parë ata duke mbajtur duart në prapaskenë të shfaqjes. Ata u fotografuan më vonë gjatë një shëtitjeje në Central Park të Nju Jorkut. Megjithatë, gjërat nuk do të zgjasin pasi pretendohej se ata u ndanë vetëm një muaj nga romanca e tyre. Një burim në atë kohë pohoi:

Ata të dy janë me të vërtetë të zënë dhe nuk janë në një vend për një kohë të gjatë. Harry është shumë i mërzitur për ndarjen dhe është shumë i ndjeshëm për këtë. Shumë miq të tij i thanë të ishte i kujdesshëm dhe se nuk do të zgjaste kurrë dhe ai ndihet pak budalla tani që është shkatërruar kaq shpejt.