Bota Celebrities Sport

Ronaldo i thotë ‘Po’ kontratës ‘faraonike’ me skuadrën e Arabisë Saudite!

Ish-ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo thuhet se ka rënë dakord për një kontratë rekord prej 172.9 milionë funtesh në vit me klubin e Arabisë Saudite, Al Nassr. Sipas Daily Mail UK, Ronaldo thuhet se ka rënë dakord në mënyrë sensacionale për një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë me Al Nassr, me vlerë 172.9 milionë funte në vit, që do ta shohë atë të luajë deri në moshën 40-vjeçare.

Ronaldo ka qenë lajmi kryesor në javët e fundit pasi intervista e tij shpërthyese me Piers Morgan u shfaq në internet në fillim të nëntorit. Ylli portugez në intervistë kritikoi ashpër Manchester Unitedin si klub dhe menaxherin Erik ten Hag, duke thënë se klubi nuk ishte rritur që kur Sir Alex Ferguson u largua në vitin 2013, duke shtuar se ai nuk kishte respekt për Ten Hag sepse trajneri nuk kishte respekt për atë.

Megjithatë, burime të afërta me pesë herë fituesin e Topit të Artë këmbëngulin se asnjë marrëveshje nuk është nënshkruar dhe se Ronaldo mbetet i fokusuar në Kupën e Botës me vendin e tij, por raportimet në Spanjë sot nga gazeta spanjolle, Marca pretendojnë se shifrat janë rënë dakord.  37-vjeçarit iu ndërpre kontrata me Manchester United me marrëveshje reciproke më 22 nëntor, pasi klubi falënderoi yllin portugez për kontributin e tij gjatë dy periudhave ku ai shënoi 145 gola në 346 paraqitje. Saga e Ronaldos u thellua pasi ai u godit me një gjobë prej 50,000 £ dhe iu dënua me dy ndeshje nga shoqata e futbollit në Angli, pas një incidenti që ndodhi në prill kur Ronaldo theu telefonin e një tifozi në Goodison Park pasi Man United humbi nga Everton.

Dhe tani, Ronaldo thuhet se ka rënë dakord në mënyrë sensacionale për një marrëveshje dyvjeçare e gjysmë me Al-Nassr, i cili është një nga klubet më të suksesshme në Arabinë Saudite, pasi është kurorëzuar nëntë herë fitues i ligës më të mirë të vendit, me Triumfi më i fundit vjen në 2019.