Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Love & Sex Showbiz

Së bashku kanë kaluar çdo sfidë! Njihuni me çiftet e famshme që janë së bashku për më shumë se 3 dekada!

Marrëdhëniet e famshme zakonisht nuk zgjasin shumë, por çifte si Lisa Kudrow dhe Michel Stern arritën të qëndrojnë së bashku për më shumë se 3 dekada. Por ky nuk është i vetmi çift i famshëm që mund të na tregojë pse ia vlen të luftosh për ata që i respektojmë dhe i duam.

Ja lista e disa çifteve të famshëm që tregojnë se përkushtimi në një marrëdhënie mund të zgjasë për një kohë të gjatë:

Kurt Russell/Goldie Hawn, 38 vite

 Oprah Winfrey/Stedman Graham, 35 vite

Ellen DeGeneres/Portia de Rossi, 17 vite

Will Smith/Jada Pinkett Smith, 26 vite

David/Victoria Beckham, 24 vite

Matt Damon/Luciana Barroso, 18 vite

Lisa Kudrow/Michel Stern, 31 vite

Elton John/David Furnish, 28 vite

 Penélope Cruz/Javier Bardem, 14 vite

 Pink/Carey Hart, 20 vite

Samuel L.Jackson/LaTanya, 48 vite

Enrique Iglesias/Anna Kournikova, 20 vite

Sarah Jessica Parker/Matthew Broderick, 30 vite

Chris Hemsworth/Elsa Pataky, 10 vite

Chuck Norris/Gena O’Kelley, 24 vite

Rikujtojmë, se ka disa çifte filmash romantikë që lanë gjurmët e tyre në historinë e kinemasë dhe aktorët pas këtyre personazheve shpesh ndërtuan marrëdhënie personale me njëri-tjetrin jashtë kamerës. Disa filluan të takohen, si Kristen Stewart dhe Robert Pattinson pas “Twilight” dhe të tjerët të mbeten miq të mirë, si Sandra Bullock dhe Keanu Reeves pas “Speed”, duke e mbajtur gjallë miqësinë e tyre për vite me radhë.