Celebrities Film & Tv Gossip Showbiz

Sezoni i dytë i “And Just Like That…” ka një datë premiere dhe shumë ‘sekrete’ që ne i kemi zbuluar për ju!

“And Just Like That…” sezoni i dytë është pothuajse gati për t’u publikuar. HBO njoftoi më 17 maj se episodet e reja të serialit ‘Sex and the City’ do të mbërrijnë në Max (dikur HBO Max) më 22 qershor.

Dhe fansat patën një kuriozitet tjetër sa i përket sezonit të ri me veprat e tij artistike teksa Carrie Bradshaw, roli i Sarah Jessica Parker qëndron përpara dhe në qendër pas një tavoline të gjatë darke. Ajo është e shoqëruar nga më të mirat sigurisht Miranda Hobbs (Cynthia Nixon) dhe Charlotte York Goldenblatt (Kristin Davis) në të dyja anët, ndërsa anëtarët e tjerë të tryezës së tyre janë edhe Che Diaz (Sara Ramirez) dhe Seema Patel (Sarita Choudhury).

Data zyrtare e publikimit të sezonit të dytë të “And Just Like That…” vjen disa javë pasi Max zbuloi trailerin e tij, i cili parashikonte rikthimin e Aiden Shaw të Carrie (John Corbett). Kemi edhe një përditësim për romancën e re të Mirandës me Che pas ndarjes së saj nga burri Steve Brady (David Eigenberg).

Por ndërsa John bën kthimin e tij të shumëpritur – i cili u konfirmua për herë të parë vitin e kaluar – ai nuk është i vetmi i sapoardhur i drejtuar në serialin “And Just Like That…”, pasi u raportua më parë se Tony Danza do të paraqitet gjithashtu.

Shfaqja rikthehet për sezonin e dytë me një premierë me dy episode më 22 qershor, duke nxjerrë episode të reja çdo javë në Max, me 11 gjithsej.

Nëse doni të dini më shumë detaje për atë që ju pret në sezonin e dytë të “And Just Like That…”, ne jemi këtu për ju. Më poshtë kemi renditur gjithçka që duhet të dimë për episodet e reja:

Një rikthim i një romance?

Nëse thjesht e keni pyetur veten se çfarë po ndodh me Carrie dhe Aidan, kjo foto e muajit shkurt e Sarah Jessica Parker dhe John Corbett duke interpretuar një skenë për sezonin e dytë ndoshta mund t’ju japë një ide.

Kthimi i Aidan

Në gusht, Deadline raportoi se John Corbett – i cili luajti të dashurin e Carrie, Aidan në sezonet e tretë dhe të katërt të “Sex and the City” – do të kthehej për “një arsye thelbësore, me shumë episode” në sezonin e dytë. Në janar 2023, HBO Max konfirmoi zyrtarisht kastin e sezonit të dytë të Corbett me fotot e para.

Tony Danza është babai i Che Diaz…

Corbett nuk do të jetë imazhi i vetëm në sezonin e dytë, pasi Tony Danza po i bashkohet gjithashtu kastit si aktori që luan babanë e Che.

Fustani

Në një foto të 3 nëntorit nga seti i “And Just Like That…”, Carrie u pa e veshur me fustanin e saj ikonik Vivienne Westwood nga dasma e saj me z. Big (Chris Noth) në “Sex and the City” të vitit 2008. A dëgjojmë më shumë këmbana dasme?

Një nderim për Elizabeth Taylor

Qeni i dashur i Charlotte, Elizabeth Taylor, mungoi dukshëm në sezonin e parë, gjë që la disa fansa të hutuar. Charlotte kishte një bulldog të ri të quajtur Richard Burton, por nuk ndihej mirë që trashëgimia dhe ndikimi i Elizabeth mbetën të patrajtuara.

Në sezonin e dytë, një gabim duket se është korrigjuar. Në një postim në Instagram të 15 nëntorit, dizajnerët e klientëve Molly Rogers dhe Danny Santiago ndanë një pikturë vaji të Elizabeth Taylor e veshur me një pulovër Burberry, duke shkruar, “Në murin e korridorit të charlotte”.

Një kthim i gëzueshëm

Ndërsa sezoni i parë i “And Just Like That…” ishte një ‘nxitim’ i pamohueshëm nostalgjie, ishte edhe pak i zymtë. Një sezon i tërë i përqendruar rreth vdekjes dhe pikëllimit do ta bëjë këtë. Megjithatë, sezoni i dytë premton një frymë të freskët, të paktën sipas Sarah Aubrey, drejtuese të HBO Max. Ajo tha për Variety më 10 nëntor se:

Ajo që po shihni këtë sezon janëtë gjithë këta personazhe që përqafojnë jetën. Është një sezon shumë i gëzueshëm dhe mendoj se, në një farë mënyre, ndihet si episodet ikonë të “Sex and the City”

A do ta shohim vërtet Samantën?

Pavarësisht atyre teksteve optimiste të shkëmbyera nga Carrie dhe Samantha në finale – një rikthim surprizë i Kim Cattrall nuk duket të jetë i largët. Në qershor, Sarah Jessica Parker tha se diskutimi i vazhdueshëm rreth grindjes së dukshme midis aktoreve ka qenë “serioz shumë”. SJP konfirmoi se Cattrall-it nuk iu kërkua kurrë të shfaqej në “And Just Like That…” sepse “ajo e bëri të qartë se kjo nuk ishte diçka që ajo dëshironte të ndiqte,” dhe që atëherë nuk është bërë asnjë përparim i dukshëm. Gjithmonë ka sezonin e tretë!

Një datë premierë

Ndërsa ende nuk është caktuar një datë e saktë e premierës, HBO Max konfirmoi se shfaqja do të vijë në vitin 2023. Këtu shpresojmë që pritja e gjatëvtë kthehet në një minutë në Nju Jork.