Celebrities Film & Tv Magazine Showbiz

Sezoni i gjashtë i “The Crown” do të përfshijë takimin e Princit William me Kate Middleton!

“The Crown” do të detajojë origjinën e marrëdhënies së Princit William dhe Kate Middleton. Seriali i Netflix, aktualisht duke filmuar sezonin 6, do të rikrijojë takimin e tyre të parë në shkollën St Andrews në Skoci në 2001. Ed McVey dhe Meg Bellamy luajnë çiftin mbretëror. Pasi nëna e William, Princesha Diana, vdiq në 1997, ai vazhdoi të mbaronte studimet në Kolegjin Eton. Në vitin 2001, ai udhëtoi përreth përpara se të shkonte në St Andrews, ku zbarkoi në të njëjtën sallë banimi si Middleton.

Të dy filluan të takoheshin në vitin 2003. Sezoni 5 i serialit përfundoi me martesën e Princit Charles dhe Dianës. Shfaqja do të gërmojë më tej në fund të viteve ’90 dhe në fillim të viteve 2000 për familjen mbretërore. Sezoni i gjashtë dhe i fundit i “The Crown” do të transmetohet më vonë këtë vit.

Ndërkohë, Princesha e Uellsit po drejton një fushatë të re të quajtur “Shaping Us”, për t’ju ndihmuar në ato pesë vitet e para jetike. Qendra Mbretërore e Fondacionit për Fëmijërinë e Hershme zbuloi se një në tre të rritur di “vetëm pak” ose “asgjë” për mënyrën se si fëmijët zhvillohen herët.