Celebrities Film & Tv Showbiz

Sezoni i tretë i “The Morning Show”, gjithçka që dimë deri më tani për rikthimin e Jennifer Aniston dhe Reese Witherspoon!

Drama e redaksisë së lajmeve sapo ka filluar! Sezoni i dytë i “The Morning Show” përfundoi në nëntor 2021, por fansat tashmë janë të etur për më shumë nga drama e ‘Apple TV+’ – dhe ata nuk janë të vetmit. Reese Witherspoon tha për ‘Extra’ në dhjetor 2021 se:

Takova Jen Aniston mbrëmë. Ne po flisnim për sezonin e tretë të “The Morning Show”. Jemi shumë të emocionuara dhe na pëlqen të punojmë së bashku. Është thjesht një ëndërr e realizuar. Ne e njohim njëra-tjetrën për një kohë të gjatë, por të jesh në gjendje të bashkëpunojmë në një mënyrë të madhe dhe të jemi vërtet arkitektë në prapaskenë është shumë bukur.

Në atë kohë, aktorja e “Legally Blonde” mendoi se mund të kalonte pak kohë përpara se kasti të ribashkohej për sezonin e tretë.

[Jennifer] po përfundon një film me Adam Sandler kështu që do të kalojë pak kohë dhe më pas do t’ia dalim menjëherë. … Jepini njerëzve atë që duan.

Witherspoon dhe Aniston luajnë përkatësisht Bradley Jackson dhe Alex Levy, drejtueset e lajmeve në qendër të dramës popullore. Aniston, nga ana e saj, i tha ‘The Hollywood Reporter’ në nëntor 2021 se ajo nuk ishte e sigurt për të luajtur përsëri në rolin e Alex. Në sezonin e dytë, personazhi i saj luftoi me kthimin në sy të publikut ndërsa mban zi për Mitch (luajtur nga Steve Carell) dhe situatën e COVID-19. Në atë kohë ajo tha:

Është kaq e vështirë edhe ta imagjinosh atë tani. Ju e dini kur thonë se nënat pothuajse kanë një bllokim [pas lindjes]: ‘Nuk mund ta bëja kurrë më!’ Pra, do të shohim.

Fituesja e çmimit Emmy shprehu gjithashtu shpresat e saj që toni i historisë së saj të ndryshojë në sezonet pasuese, duke thënë se do të dëshironte të shihte “shumë më tepër mendjelehtësi” në pjesën e ardhshme. Prezantuesja e shfaqjes Kerry Ehrin, nga ana e saj, tha për ‘The Hollywood Reporter’ se mundësitë për “The Morning Show” janë vërtet të pafundme.

Mund [të shkoni 10 vjet përpara]. Ju mund të shkoni prapa. Është një univers kaq interesant i vogël. Ju me të vërtetë mund ta vendosni atë kudo në kohë, dhe mendoj se sfida e shfaqjes po vjen me atë temë të madhe. Sepse, ato janë lëndë reale. Ato nuk janë të fabrikuara. Ata janë tërhequr nga e gjithë jeta jonë dhe kanë ndikuar shumë tek ne, dhe mendoj se kjo është gjithmonë sfida e shfaqjes.

Edhe pse ende nuk është shpallur data e publikimit, një sezon i tretë i “The Morning Show” është konfirmuar. Ndërkohë ja se çfarë dihet deri tani për të…

Alex ngrihet si një feniks

E pyetur se si e sheh personazhin e Aniston në fund të sezonit të dytë, Ehrin tha në nëntor të 2021-shit se:

Ndihem sikur Alex ka ardhur në një vend për herë të parë që nga episodi i parë për të pranuar atë që është dhe duke u përballur me frikën e saj më të keqe. Dua të shoh se si feniksi ngrihet nga hiri për të, dhe të mësoj se si të kem një jetë të plotë dhe të jem e pranishme dhe e dashur. E di që këto nuk duken si pika të mëdha komploti, por kështu filloi një historia: Unë filloj nga ajo që shoh brenda personazhit dhe ajo që dua të përjetoj më pas me ta, dhe ndihem sikur Alex e meriton këtë në këtë pikë.

Mitch është i vdekur – por nuk është larguar

Megjithëse Mitch vdiq, dokumentari i Paola-s (Valerie Golino) është ende atje dhe nuk duket se ajo do ta braktisë projektin. Kur u pyet nëse do të rishfaqet, Ehrin ngacmoi fansat në ‘Deadline’ në nëntor 2021 duke thënë:

Mendoj se mundet.

Trekëndëshi i dashurisë së Laura dhe Bradley dhe Cory

Ehrin tha për ‘Deadline’:

Unë patjetër dua të shoh më shumë nga Bradley dhe Laura. Laura (Julianna Marguiles) e ftoi Bradley-n në karantinë me të në Montana, por Cory (Billy Crudup) papritmas pranoi se ishte i dashuruar me Bradley-n në finalen e sezonit. Ai nuk ka mundur të marrë një reagim nga gazetarja pasi vëllai i saj ishte gjetur në spital, ndaj teleshikuesit ende nuk e dinë se si ndihet ajo.

Sezoni i tretë është zyrtar

‘Apple TV+’ rinovoi zyrtarisht “The Morning Show” për sezonin e tretë në janar 2022. Sezoni i ardhshëm do të ketë Charlotte Stroud që do të marrë drejtimin si drejtuese e shfaqjes, duke zëvendësuar Ehrin e cila do të vazhdojë si konsulente.

Jon Hamm po i bashkohet kastit

Siç raportoi ‘Deadline në gusht 2022, ylli i “Mad Men” do t’i bashkohet kastit duke luajtur Paul Marks, një njeri i madh i korporatës që i kushton vëmendje UBA-së. Raportohet se prodhimi i sezonit të tretë ishte caktuar të fillonte xhirimin më vonë gjatë muajit.

Rivalitete të reja

Witherspoon zbuloi se Hamm luan një “personazh shumë kompleks” në sezonin e ri. Ajo tha për ‘Deadline’ në gusht 2022 se:

Ai është një manjat i medias dhe i jep Billy Crudup-it një vrap për paratë e tij, që mendoj se është edhe pjesa më argëtuese, sepse Billy mund të gllabërojë një skenë siç nuk kam parë kurrë dikë më parë, dhe Hamm hyn dhe jepini atij të gjithë skenën.

Kur filloi xhirimet sezoni i tretë i ‘The Morning Show’?

Witherspoon konfirmoi më 17 gusht 2022 se ajo ishte në xhirime. Ajo e bëri lajmin të ditur nëpërmjet një postimi në Twitter.

Jo më COVID

Karen Pittman, e cila luan Mia u shpreh për ‘E!News’ në gusht 2022 se:

Epo, [sezoni fillon] pas pandemisë. Unë mendoj se mund ta them me siguri këtë.

Kur u pyet për pjesëmarrjen e Hamm, aktorja shtoi:

Ai është një aktor i jashtëzakonshëm. Më intereson se çfarë do të sjellë në histori. Nuk e di ende se çfarë kanë rezervuar për Jon. … Shumë emocionuese për të ka disa personazhe të rinj dhe do të ketë shumë më tepër. Do të vijnë shumë njerëz më interesantë.

Kush po luan Nicole Beharie në sezonin e tretë të “The Morning Show”?

Aktorja e “Sleepy Hollow” është marrë si Christina Hunter, një rol kryesor, për ‘Deadline’. Christina është spikerja më e re në “The Morning Show” dhe është konkurruese dhe karizmatike.

Kush do të luajë Tig Notaro në “The Morning Show”?

‘Deadline’ raporton se Notaro do të rikthehet si Amanda Robinson, shefe e stafit të Paul Marks të Hamm.

Natalie Morales i bashkohet kastit të “The Morning Show”

‘Variety’ raportoi në tetor 2022 se Natalie Morales do t’i bashkohet shfaqjes për sezonin e tretë. Ajo do të portretizojë Kate Danton, shoqen më të mirë të Stella-s (Lee) nga Stanford.

Shumë romancë

Witherspoon gjatë një interviste me ‘Entertainment Tonight’ në janar 2023 u shpreh:

Ne pothuajse kemi mbaruar xhirimet e sezonit të tretë. Është shumë mirë. Ne padyshim shtuam Jon Hamm, gjë që ka qenë shumë argëtuese. Kemi të gjithë këta anëtarë të rinj të kastit që sapo kanë ngritur lojën. Unë do të them, ka shumë romancë këtë vit.