Celebrities Gossip Showbiz

Shakira po kërkon një dado, ka vendosur një super pagë por edhe disa kushte të panegociueshme…

Shakira vendosi të ndryshojë gjithçka pas ndarjes me Gerard Pique dhe e la pas të kaluarën gati dy muaj më parë kur u transferua në Miami me fëmijët e saj, pasi jetoi në Barcelonë për më shumë se 10 vjet. Tani, ajo ka nevojë për ndihmë pasi kujdeset vetëm për fëmijët e saj, Milanin dhe Sashën.

Sipas La Vanguardia, kolumbiania është në kërkim të një dadoje për ta mbështetur me kujdesin e tyre dhe për pozicionin që do t’i ofronte një pagë fitimprurëse. Gazeta spanjolle tregoi se influencueri Jefferson Ferney konfirmoi se këngëtarja po kërkon të gjejë personin ideal për t’u bërë dado e fëmijëve të saj.

 

Sa i përket pagës, Shakira ofron një pagë prej rreth 2350 dollarë në muaj, plus shpenzimet e udhëtimit. Oferta e Shakirës është dyfishi i asaj që fitojnë normalisht dadot me kohë të plotë në Miami, që është rreth 1070 dollarë në muaj. Sikur të mos mjaftonte kjo, dadoja e Milanit dhe Sashës do të jetojnë në rezidencën luksoze të Shakirës, që ndodhet në zonën ekskluzive të North Bay Road Drive.

Rezidenca ka gjashtë dhoma gjumi, një dhomë lojrash, spa, palestër dhe shtatë banja, sipas të njëjtit publikim. Krahas kërkesës për përvojë në kujdesin e fëmijëve, është një kusht parësor që këngëtarja e ka përcaktuar dhe ky është që personi i zgjedhur për t’u kujdesur për fëmijët e saj të mos ketë asnjë kontakt me shtypin, diçka që do të vërtetohej edhe me një kontratë konfidencialiteti.

 

La Vanguardia tregon se Shakira prej gjashtë muajsh kërkon një dado, megjithëse nuk dihet nëse këngëtarja kolumbiane ka gjetur tashmë personin e duhur për t’u kujdesur për Milanin dhe Sashën.