Celebrities Gossip Love & Sex Showbiz

Qarkulluan thashetheme për një romancë, por Shakira ka një kërkesë për aktorin Tom Cruise!

Pas largimit të artistes së njohur Shakira nga Spanja për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një nga temat kryesore në median online është bërë jeta e saj private. Pas paraqitjes së Shakirës në Çmimin e Madh të Formula 1 në Miami së bashku me Tom Cruise dhe pas takimit me Lewis Hamilton, spekulimet për lidhjet e saj romantike kanë qenë të shumta.

Njeriu i fundit me të cilin këngëtarja e njohur është takuar është ylli i Miami Heat, Jimmy Butler. Media “Overtime” ka ndezur thashethemet duke analizuar ngjarjet që ndodhën gjatë ndeshjes së fundit të Miami Heat kundër Boston Celtics në finalet e Konferencës Lindore të NBA. Sipas Overtime, Shakira ishte e pranishme në lojën e zhvilluar në FTX Arena të dielën e kaluar.

Mediat, duke përfshirë Page Six, kanë raportuar se Tom Cruise shprehu një interes të madh për të takuar Shakirën. Megjithatë, revista Heat pohon se këngëtarja i është lutur që të mos flirtonte me të. Burimi sqaroi se Shakira nuk është e tërhequr pas tij dhe nuk ka asnjë interes romantik, pavarësisht gjithçkaje. Shakira zgjodhi që t’i përgjigjej aktorit të njohur në një mënyrë mjaft të sjellshme dhe në mënyrë shoqërore.

Miqtë e familjes së Shakirës, si Ana Lourdes Martinez dhe Emilio Estefan, folën për Page Six, duke theksuar se ndërveprimet mes Shakirës dhe Cruise ishin thjesht miqësore dhe nuk tregonin një lidhje romantike. Martinez konfirmoi:

Miami ka qenë gjithmonë shtëpia e Shakirës. Edhe pse ajo jetonte në Spanjë shumicën e kohës, Miami ka qenë gjithmonë një vend që ajo e ka dashur. Kur miqtë janë në Miami, ata mblidhen së bashku. Shtypi dëshiron të krijojë një romancë, por ajo e njeh Tomin për një kohë të gjatë. Ajo është e fokusuar te familja e saj.