Celebrities Gossip Showbiz

Shakira këndon dhe luan piano me dy djemtë e saj Milan dhe Sasha në videoklipin e “Acróstico”!

Tre herë fituesja e Grammy, Shakira këndoi dhe luajti piano me të dy djemtë e saj në videoklipin e baladës së saj të re “Acrostico”, kushtuar atyre, e cila u shfaq të hënën. Në të, 46-vjeçarja kolumbiane u ul në një piano të mbuluar me grafiti mes djalit të saj tetë-vjeçar Sasha Piqué dhe djalit 10-vjeçar Milan Piqué, ndërsa po largoheshin nga dhoma e tyre.

Shakira ndau shtëpinë luksoze për tetë vjet me Gerard Piqué, nga i cili u nda në mënyrë të ashpër më 3 qershor, 12 vjet pasi u takuan në xhirimet e videos së saj muzikore Waka Waka. “Megjithëse nuk di si ta kthej faqen tjetër, Të mësosh të falësh është e mençur,” këndoi Shakira në spanjisht për dhimbjen e saj.

Ti më mësove se dashuria nuk është një mashtrim dhe se kur është e vërtetë nuk mbaron

Unë u përpoqa të të ndaloja të më shihje duke qarë, nuk doja që të shihje brishtësinë time

Dhe edhe pse jeta më trajtoi kështu, do të jem e fortë vetëm për ty

Si Sasha ashtu edhe Milan kënduan me radhë një variant në refren:

Ti më shëron dhimbjet

Ti më bën të ndihem më mirë

Unë jam këtu për çdo gjë që të duhet

Ti erdhe të plotësosh atë që jam.