Celebrities Gossip Showbiz

Tyra Banks konfirmon largimin si prezantuese e “Dancing with the Stars”!

Tyra Banks ka thënë se “është koha” që ajo të largohet nga “Dancing With The Stars”. Ish-modelja e kthyer në prezantuese, e cila drejtoi shfaqjen e kërcimit që nga viti 2020, tha për TMZ se po e zhvendos të gjithë fokusin e saj në biznesin e saj të akullores SMiZE dhe Dream, të cilin e lançoi në 2021. Ajo tha të enjten:

Unë jam me të vërtetë e fokusuar në biznes, si e përqendruar e çmendur. SMiZE dhe Dream është globale, kështu që ndjej se është koha që unë të fokusohem vërtet në biznesin tim dhe sipërmarrjen time.

Kur u pyet nëse kjo do të thotë se ajo po largohet nga koncerti i saj në “DWTS”, Banks tha:

Unë mendoj se është koha. Mendoj se zemra dhe shpirti im janë në biznesin tim dhe në prodhimin e televizionit, dhe ju nuk mund ta bëni këtë ndërsa drejtoni një shfaqje. Kështu që do të më shihni duke krijuar gjëra, jo vetëm duke pritur.

Ish-prezantuesja e “America’s Next Top Model” tha se ndërkohë që ajo po kërkon të largohet nga koncerti i prezantuesit për momentin, ajo është e hapur për punën televizive në të ardhmen por vetëm në prapaskenë. Ajo shtoi:

Unë mendoj se është koha për tu diplomuar nga pista e vallëzimit në katin e bursës.

Koha e modeles në shfaqje ka qenë e rrënuar me lemza të ndryshme në ajër, shaka të sikletshme dhe momente të modës së tepërt. Përplasja nga detyrat e saj ishte veçanërisht intensive gjatë sezonit 29 kur ajo njoftoi aksidentalisht dy çiftet e gabuara në fund në TV live duke ngatërruar konkurrentët, gjyqtarët dhe fansat në shtëpi. Banks gjatë një paraqitjeje në turneun e shtypit të Shoqatës së Kritikëve të Televizionit në gusht 2021 tha:

Bota është e zemëruar me talentin, por ka një dhomë të tërë kontrolli me gjëra dhe marrëzira po ndodhin. Dhe unë jam ushqyer me gjëra të caktuara, them disa gjëra që më thonë. Por është ajo që është.

Banks tha në atë kohë se ajo gjithashtu ndjehej sikur duhej të “merrte shigjetat për ekipin” si mikpritëse. Së fundmi, Banks priti sezonin 31 së bashku me yllin e “The Fresh Prince of Bel-Air” Alfonso Ribiero. Balerini profesionist Mark Ballas së fundmi njoftoi largimin e tij nga seriali pas 20 sezonesh.