Celebrities Fashion Showbiz

Vogue World: Eventi i ngjashëm me “Met Gala” paralajmëron fillimin e Javës së Modës në Londër!

Ajo u faturua si përgjigja e Britanisë për Met Gala dhe inaugurimi i mbrëmshëm “Vogue World” në Theatre Royal në Drury Lane të Londrës nuk zhgënjeu. Yjet dolën në fuqi për ekstravagancën, e organizuar nga kryeredaktorja e Vogue në SHBA, Anna Wintour dhe redaktori britanik i Vogue Edward Enninful, duke paralajmëruar fillimin e Javës së Modës në Londër.

Brenda lokalit 200-vjeçar, rreth 1,500 të ftuar zunë vendet e tyre në tavolinat e mbuluara me liri të kuq për të parë një orë të gjatë në netët e hapjes së teatrove, të drejtuar në mënyrë krijuese nga regjisori fitues i çmimit BAFTA dhe Olivier, Stephen Daldry. Pamjet e projektuara në një ekran të madh treguan stilistin John Galliano duke veshur Kate Moss me Maison Margiela të personalizuar në kohë reale, përpara se ajo të dilte në skenë për të nisur procedurat. Ngjarja kulmoi me një performancë të drejtpërdrejtë nga Annie Lennox dhe një sfilatë e supermodeleve Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista dhe Christy Turlington.

Të ardhurat nga përfitimi do të shkojnë për organizatat e arteve të performancës me bazë në Londër, duke përfshirë Teatrin Kombëtar, Shtëpinë e Operës Mbretërore, Baletin Mbretëror, Southbank Sinfonia dhe Rambert, shumë prej të cilëve kanë luftuar që nga pandemia. Lëvizni poshtë për të parë paraqitjet më të mira të të famshmëve të mbrëmjes.

Sienna Miller

Jodie Turner Smith

AJ Odudu

 Dove Cameron

Kate Winslet

Jared Leto

Rita Ora

Winnie Harlow