Celebrities Gossip Showbiz

Yjet e grupit “ABBA” duhen ende?! Ja çfarë mund të zbulojmë nga albumi i ri…

Yjet e grupit “ABBA” kanë lënë të kuptohet se ata janë ende të dashuruar me njëri-tjetrin pavarësisht martesave të tyre të dështuara prej mbi 40 vitesh. Grupi suedez publikoi “Voyage”, albumin e tyre të parë që nga viti 1981, të premten dhe mahniti fansat me tekste të sinqerta për dëshirën e tyre për njëri-tjetrin dhe tradhëtitë që i ndanë.

Swedish group ABBA has released Voyage, their first album in 40-years, and stunned fans with lyrics about their longing for each other, the betrayals that tore them apart and even child custody

Anëtarët e grupit, 71-vjeçarja Agnetha Falstkog dhe 76-vjeçari Bjorn Ulvaeus, ishin të martuar nga viti 1971 deri në 1980, dhe 74-vjeçari Benny Andersson me 75-vjeçaren Anni-Frid Lyngstad u martuan në vitin 1978 dhe u divorcuan në 1981. Që atëherë, ata janë martuar me njerëz të tjerë, por janë ribashkuar në vitin 2018 për të regjistruar muzikë të re. Ndërsa Bjorn dhe Benny shkruan “Voyage”, i cili është pritur me komente të ndryshme.

ABBA, with its members (L-R) Benny Andersson, Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Faltskog and Bjorn Ulvaeus posing after winning the Swedish branch of the Eurovision Song Contest with their song Waterloo in 1974, have been working on new music since 2018

Në këngën, “I Can Be That Woman”, gratë duket se ndajnë keqardhjen e tyre që nuk janë më të martuara me ish-partnerët.

Ti nuk je burri që duhet të kishe qenë, unë të zhgënjeva disi. Unë nuk jam gruaja që mund të kisha qenë, por mund të jem ajo grua tani.

Ka një vezullim shprese në sytë e tu, nuk mund ta besosh.

Por ti je afër lotëve. O zot, më vjen keq për vitet e humbura.

Në këngën “No Doubt About It”, zonjat marrin përgjegjësinë për marrëdhëniet e dështuara.

Këtë herë kam bërë rrëmujë dhe nuk ka dyshim për këtë.

Duart poshtë, faji është i imi dhe unë jam përgatitur ta bërtas atë nëpër çatitë. Nëse kjo të bën të lumtur, oh, po, unë mund. Pra, hej, unë e marr fajin përsipër.